DOLAR33,1952% -0.11
EURO36,0226% -0.6
STERLIN42,8115% -0.31
FRANG37,3483% -0.2
ALTIN2.551,00% -1,92
BITCOIN66.876,000.39
reklam

Soylu, Selden Etkilenen Bölgede İncelemelerde Bulundu!.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Soylu, Selden Etkilenen Bölgede İncelemelerde Bulundu!.
reklam

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Rize’nin Çayeli ilçesinde meydana gelen sele ilişkin Madenli beldesinde açıklamalarda bulundu.

Bakan Soylu, Rize’deki sele ilişkin, “An itibarıyla hastanede 2 kişi var. Onlar da taburcu edilecekler. Beklentimiz o yönde.” dedi.

İçişleri Bakanı Soylu, “Hakikaten bölgede son zamanlarda en yoğun yağış olarak değerlendirilebilir. Geçen hafta Trabzon’da olmuştu, 60-65 kilogram yağmıştı. Oysa bu hafta burada yağan yağmurun miktarı 262-263 kilogram.” diye konuştu.

Rize’de hasar tespit çalışmalarına başlandığını belirten Bakan Soylu, şunları söyledi: “Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın ekipleri buradalar. Akşamdan beri tüm ekipler çalışıyor.

Burada hem bu hasarın temizlenmesi açısından hem de bir daha bu meselelerle karşılaşmamak üzere alınması gereken tedbirler tüm bakanlıklar çerçevesinde planlanıyor. Hem hasar tespit konusunda, diğer meseleler konusunda da Sayın Cumhurbaşkanımızın net talimatı var. Vatandaşlarımızın karşı karşıya kaldığı hasarlar konusunda elden gelen bütün gayret ortaya konulacak. Bir de yapısal olarak yapmamız gereken meseleleri de devlet olarak hükümet olarak, elimizden geldiğince ortaya koymaya çalışacağız.” şeklinde konuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yapılan açıklamaların ardından İkizdere ilçesini ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette sel bölgesinde  incelemelerde bulun İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İkizdere merkezde vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti.

YORUM YAP