Son Kullanma Tarihi Geçmiş Ürünlere Sıkı Denetim « Bulancak Ajans

26 Eylül 2022 - 08:39

Son Kullanma Tarihi Geçmiş Ürünlere Sıkı Denetim

Giresun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, halk sağlığı için şehir genelinde yaptığı denetimlerle son kullanma tarihi geçen ürünleri kontrol ediyor.

Son Kullanma Tarihi Geçmiş Ürünlere Sıkı Denetim
Son Güncelleme :

28 Ekim 2021 - 9:32

Bakkal ve marketlerde etiket denetimi gerçekleştiren ve son kullanma tarihi geçmesine rağmen raflardan indirilmeyen ürünleri vatandaşa satan işletmelere cezai müeyyide uygulayan zabıta ekipleri, el konulan ürünleri ise imha etti.

Para kazanmak uğruna vatandaşların sağlığıyla oynayanlara müsaade edilmeyeceğini bildiren Belediye Zabıta Müdürlüğü yetkilileri: “Hemşehrilerimizden isteğimiz, alışverişlerinde ürünlerin son kullanma tarihlerini dikkatli bir şekilde kontrol etmeleri ve tarihi geçmiş ürünleri ilgili yerlere bildirmeleridir. Birileri daha çok kazanacak diye halkımızın sağlığının tehlikeye düşmesine asla izin veremeyiz. İnsan sağlığına uygun üretim yapmayan yerleri, sahte veya son kullanma tarihi geçmiş ürün satan marketleri, bakkalları vatandaşlarımızın bizlere ihbar etmelerini istiyoruz. Bu konuda duyarlı olan vatandaşlara da çok teşekkür ediyorum.” dedi.