Son 2 Yılda 83 Denetim Sonucu 2,5 Ton Balığa El Konuldu

Yayınlanma Tarihi :

Vatandaşların sağlıklı gıdaya erişimi noktasında denetimlere ara vermeden devam eden Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri Altınordu ilçesi Kumbaşı Limanı’nda bulunan Ordu Su Ürünleri Balık Hali’nde ve gerçekleştirildiği yol denetimlerinde toplam 130 kasa balığa el koydu. El koyulan balıklar yapılan kontrollerin ardından aşevlerine gönderildi.

DENETİMLER ARTARAK DEVAM EDİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri bir taraftan balıkçıların avlanma kurallarına uymalarını sağlamak, diğer taraftan da halk sağlığını tehdit eden unsurları ortadan kaldırmak amacıyla yapılan denetimlerde Su Ürünleri Hali’ne balık getiren tüm araçları tek tek durdurulup kontrol ediliyor.

Sağlıklı beslenmede değerli bir besin kaynağı olan balık ve diğer su ürünlerinin sağlığa uygun, kaliteli, ekonomik olarak tüketiciye ulaşmasını sağlamak, balık stoklarının korunması ve sürdürülebilir balıkçılığın sağlanması amacıyla yapılan denetimlerde su ürünlerinin tazeliği, boy ve ağırlıkları, hijyen kurallarına uygun taşınıp taşınmadığı inceleniyor.

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından kontrollerin rutin bir şekilde devam edeceği belirtilerek esnafların standartlara uymaları, vatandaşların da herhangi bir olumsuzluk durumunda zabıta ekiplerine bildirmeleri istendi.

Basın No: