Şimşek; Kutsal Kıblemize Yapılan Hadsiz Saldırıyı Kınıyorum! « Bulancak Ajans

27 Ekim 2021 - 12:37

Şimşek; Kutsal Kıblemize Yapılan Hadsiz Saldırıyı Kınıyorum!

Diyanet-Sen Giresun Şube Başkanı Sami Şimşek Boğaziçi Üniversitesi önünde Kabe fotoğrafının yere serilmesini sert bir dille eleştirerek

Şimşek; Kutsal Kıblemize Yapılan Hadsiz Saldırıyı Kınıyorum!
Son Güncelleme :

31 Ocak 2021 - 12:25

Diyanet-Sen Giresun Şube Başkanı Sami Şimşek Boğaziçi Üniversitesi önünde Kabe fotoğrafının yere serilmesini sert bir dille eleştirerek “Müslümanların ortak kutsal değeri, mukaddes Kabemize yapılan bu hadsiz saldırıyı şiddetle kınıyorum.” Dedi.
Şimşek konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Boğaziçi Üniversitesi önünde Müslümanların kutsal mekanı, kıblemiz Kabe’ye yapılan hadsiz, fütursuz saldırıyı şiddetle kınıyorum. Müslümanların kutsal değerlerine yapılan bu saldırı dini inançlar üzerinden yapılan açık bir provokatif eylemdir. Sorumlular yargı önünde hesap vermelidir” ifadelerine yer verdi.
Kimsenin toplumsal barışı bozmaya, inanç özgürlüğünü hedef almaya ve kutsallarımıza saldırmaya hakkı olmadığını belirten Şimşek “Bu bir düşünce özgürlüğü değil açıkça provokasyondur. Hem de çok çirkin bir provokasyon. Bu provokasyonlar ile milletin sinir uçlarına dokunarak `kaos` peşinde koşanlar, ülkeye en büyük ihaneti yapmaktadırlar. Bu ihanetler karşısında susmayan Diyanet camiası bundan sonra da sessiz kalmayacaktır“ diye konuştu.
Dini değerlerimizle fütursuzca dalga geçilmesine bu toplumun izin vermeyeceğini belirten Şimşek “Dünya ve ülke olarak korona virüs nedeniyle zor günler yaşıyoruz. Birlik ve beraberliğe birbirimize destek olmaya daha çok ihtiyacımız olduğu bu günlerde bu ayrıştırıcı, provokatif tavır, ülkesini, halkını seven insanların takınacağı bir tavır değildir. Bu düpedüz hadsizliktir ve haddini bilmeyenlere bu halk gayet güzel haddini bildirecektir.
Konuyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nın ve Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’nün soruşturma başlatmasının, sorumluların gözaltına alınmasının memnuniyet verici olduğunu belirten Şimşek “Diyanet-Sen olarak bizler de konunun sonuna kadar takipçisi olacağız. Sorumluların bir önce adalet önünde hesap vermesini ve tüm Müslümanlardan özür dilemesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.