DOLAR32,5205% 0.69
EURO34,9238% 0
STERLIN41,4968% 0.54
FRANG36,3537% 0.63
ALTIN2.406,23% 0,64
BITCOIN66.755,00-2.197
reklam

Şeyh Çağırgan İsmail Hakkı Veli Anıldı

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Şeyh Çağırgan İsmail Hakkı Veli Anıldı
reklam

Alucra Fevzi Çakmak Köyünde Es- Seyyid Mevlana Şeyh Çağırgan İsmail Hakkı Veliyi anma programı yapıldı.

Çağırgan Baba Anma Etkinlikleri Yönergesi gereği, Fevzi Çakmak Köyü Muhtarlığı, Alucra Fevzi Çakmak Köyü Kalkındırma Güzelleştirme Sosyal Yardımlaşma Derneği ve Es-Seyyid Mevlana Şeyh Çağırgan İsmail Hakkı Veli İlim Kültür ve Hizmet Derneği tarafından her yıl Temmuz ayının 2. Pazar günü yapılan ve bu yıl da yapılması planlanan 4. Es-Seyyid Mevlana Şeyh Çağırgan İsmail Hakkı Veli’yi Anma Programı, dünyamızı ve ülkemizi etkileyen virüs salgını nedeniyle geniş katılımla yapılamadığından, 02 Ağustos 2020 Pazar günü öğlen namazını müteakiben (saat:13.30’da) Çağırgan Baba Türbesinde anma komitesi ve davet edilen konukların katılımı ile sağlık önlemleri alınarak yapıldı.

Program; Çağırgan Baba Kültür merkezinde Köyümüzün Süleyman Şah Camii İmam Hatibi Hüseyin DARAMA tarafından Kuran-ı Kerim okunması ile başlayıp, Emekli Kurmay Albay Adem DARAMA tarafından Çağırgan Babanın tanıtımı ile ilgili konuşması ile devam etti.

Daha sonra Virüs salgını sürecinde vefat eden köylülerimizden cenaze namazlarına katılamadığımız için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Çağırgan Baba türbesinde Köyümüzün İsmail Hakkı Çağırgan-ı Veli Camii İmam Hatibi İshak AYSEL tarafından Kuran-ı Kerim okunmasından sonra

Köylülerimiz, hemşerilerimiz ve dostlarımız tarafından okunan 120 adet hatim, binlerce Yasin, Mülk, Fatiha, Ayet-el Kürsi ve İhlas sureleri okunup duaları yapılarak geçmişlerimize bağışlandı.

Virüs salgınının tez zamanda giderilerek anma programlarımızın gelecek yıllarda daha geniş katılımla yapılmasını diliyor, katılımcılara ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

Saygılarımızla.

Haber : Arif Dede Komite Başkanı

YORUM YAP