DOLAR33,0413% 0.65
EURO36,0249% 0.4
STERLIN42,9931% 1.08
FRANG36,9546% 0.88
ALTIN2.561,47% 0,47
BITCOIN57.679,990.323
reklam

Serdengeçti, Selden Etkilenen Yolları İnceledi

Giresun Valisi Sayın Mehmet Fatih Serdengeçti, Giresun İl Özel İdaresi Ülper Şantiyesi ile 23 Haziran 2023 tarihinde Giresun İl Merkezi’nde meydana gelen selden etkilenen yollarda yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Serdengeçti, Selden Etkilenen Yolları İnceledi
reklam

Vali Serdengeçti’nin 8 Eylül Cuma günü saat 14.00’de Giresun İl Özel İdaresi Ülper Şantiyesi ile aynı yerde bulunan İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü Makine İkmal Şefliğine bağlı Bakım Onarım Atölyesinde incelemelerde bulundu.

Şantiyeye gelişinde, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Altuğ Çoban ile Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdür Vekili Mesut Yıldırım tarafından karşılanan Vali Serdengeçti, şantiyedeki çalışmalar hakkında detaylı bilgi aldı.

Vali Serdengeçti’ye, Ülper Şantiyesinde bulunan Asfalt Plenti ve Konkasör Tesisleri’nde gerçekleştirilen; kırma, eleme ve asfalt üretim kapasiteleri ile tesisin personel sayısı, araç gereç ve iş makinesi durumu hakkında ayrıntılı bilgi sunuldu.

Makine İkmal Şefliğine bağlı Bakım Onarım Atölyesinde de incelemelerde bulunan Vali Serdengeçti’ye burada yürütülen çalışmalar hakkında da bilgi verildi. Verilen bilgilerde, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne ait araç ve personel durumu ile ihtiyaç duyulan hizmet türleri ve araçlar konularına değinildi.

Ardından, 23 Haziran 2023 tarihinde aşırı yağışlar sonucu meydana gelen sel sonrası etkilenen köy yollarında incelemelerde bulunan Vali Serdengeçti, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Mesudiye-Akçalı-Esentepe Grup Yolu’nda incelemelerde bulunan Vali Serdengeçti’ye Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdür Vekili Mesut Yıldırım tarafından yapılan çalışmalar başta olmak üzere yapılmakta olan imalatlar ve sonraki süreçte yapılması planlanan projeler hakkında bilgi verildi.

Yağmurca köy yolu ile bu köy sınırları içerisinde bulunan İl Özel İdaresine ait taş ocağında da incelemelerde bulunan Vali Serdengeçti, bu yolların güvenli ve sürdürülebilir bir şekilde kullanılabilmesi için gerekli önlemlerin alınmasını ve çalışmaların hızlandırılmasını istedi.

Yapılan incelemelerin ardından Vali Serdengeçti, selden etkilenen yolların altyapı ve üstyapı hizmetlerinin kısa sürede tamamlanabilmesinin önündeki en büyük engelin bölgenin coğrafi yapısından kaynaklı dezavantajlar olduğuna dikkat çekti.

Vali Serdengeçti, sel ve heyelanlardan etkilenen bölgelerde bundan sonra gerçekleştirilecek imar ve imalatlarda, ileride benzer hadiselerin yaşanmaması için daha hassas ve dikkatli davranılması gerektiğini, dere yatakları başta olmak üzere heyelana maruz kalabilecek alanlarda yapılaşmadan kaçınılması gerektiğine vurgu yaptı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.