Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR28,9208% 0.08
EURO31,4850% -0.1
STERLIN36,7790% 0.63
FRANG33,2729% 0.81
ALTIN1.924,11% 1,83
BITCOIN1.123.3841.037

Serdengeçti, Eğribel Tünelinde İncelemelerde Bulundu

Giresun Valisi Sayın Mehmet Fatih Serdengeçti, Giresun-Dereli-Şebinkarahisar karayolu üzerinde yapımı tamamlanmak üzere olan Eğribel Tünelinde incelemelerde bulundu.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Serdengeçti, Eğribel Tünelinde İncelemelerde Bulundu

Vali Serdengeçti, 23 Eylül Cumartesi günü Giresun-Dereli-Şebinkarahisar yolu üzerinde yapım çalışmalarında sona gelinen Eğribel Tünelinin Asarcık çıkışında ki şantiyeyi ziyaret ederek, tüneldeki son durum hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Doğu Karadeniz’i İç Anadolu ve güney bölgelerine bağlayan Giresun– Dereli–Şebinkarahisar Devlet Yolu üzerinde yer alan 2200 rakımlı Eğribel Geçidi’nin mevsim şartlarından etkilenmeden güvenli ve konforlu bir şekilde geçilmesini sağlayacak.


Şu anda sağ tüpten gidiş-geliş çift yönlü ulaşıma açık olan Eğribel Tüneli’nde kaplama çalışmalarının tamamlandığı, kablolama ve elektromanyetik işlemlerinin devam ettiği sol tüpün ise Ekim ayında tamamlanmasının planlandığı bilgisi verildi.

Yetkililer tarafından Vali Serdengeçti’ye Giresun Ayr.-Dereli – Şebinkarahisar – Suşehri Ayr. Yolu  (Eğribel Tüneli ile Bağlantı Yolları Dahil)(İkincil İşler Dahil)(İkmal) Km:70+000 – 77+682 Kesiminin Yapım İşi 15.10.2019 tarihinde ihale edildiği, ihalenin; MÖN İnş. ve Tic. A.Ş. + ASL İnş. Taah. ve San. Tic. Ltd. Şti. İş Ortaklığı ‘ nın taahhüdünde kaldığı bilgisi verildi.

Verilen bilgilere göre Eğribel Tüneli; Doğu Karadeniz ’i İç Anadolu ve güney bölgelerine bağlayan Giresun – Dereli – Şebinkarahisar Devlet Yolu üzerinde yer alan 2200 rakımlı Eğribel Geçidi ‘ nin mevsim şartlarından etkilenmeden güvenli ve konforlu geçilerek, Giresun ile Sivas arasında kesintisiz trafik akışının sağlanması, bölgenin ticaret, ekonomi, sanayi ve turizmine katkı sunulması amacıyla projelendirilmiştir.

Giriş kotu 1860 m ‘de başlayan 5,9 km ‘lik çift tüplü tünel, yüzde 2,86 eğim ile 1720 m kotunda son bulmaktadır. Tünelde her iki tüpte aşınma seviyesinde üstyapı imalatları tamamlanmış olup, elektrik ve elektromekanik işler devam etmektedir.

Sol tüpte çalışmalar devam etmektedir. Sağ tüp ise iki yönlü trafiğe açılmıştır. 1,8 km ‘lik bağlantı yollarını da kapsayan tünel projesinin tamamlanmasıyla yol kullanıcılarına zorlu anlar yaşatan geçidin olumsuz etkileri giderilecek, güzergâh 6,5 km kısalacak ve mevcut yola göre zamandan 25 dakika tasarruf sağlanacaktır.

Vali Serdengeçti, yüklenici firma yetkililerine teşekkür ederek, çalışmaların kesintisiz devam ettirilmesini ve planlanan zamanda işin teslim edilmesi için gerekli titizliğin ve hassasiyetin gösterilmesi talimatı verdi.

İncelemenin ardından bir paylaşımda bulunan Vali Serdengeçti “İç Anadolu’yu Karadeniz Bölgesi’ne bağlayan, Giresun-Sivas güzergâhı üstünde ve Şebinkarahisar sınırlarında yer alan 5900 metrelik güzide bir yatırım. Cenab-ı Hak devletimize zeval vermesin, milletiyle payidar eylesin” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.