Şenlikoğlu’nun Anneler Günü Mesajı « Bulancak Ajans

27 Eylül 2023 - 19:23

Şenlikoğlu’nun Anneler Günü Mesajı

Şenlikoğlu’nun Anneler Günü Mesajı
Son Güncelleme :

08 Mayıs 2020 - 17:13

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Şenlikoğlu mesajında, varlıklarıyla güç bulduğumuz annelerimizin yaşam boyu bizlere her zaman yol gösterici olduğunu söyledi.

Başkan Şenlikoğlu şunları kaydetti:

“Hayatımızın en değerli varlıkları olan, baş tacımız annelerimizin hakkını hiçbir zaman ödememiz mümkün değildir. Onları hayatımızın sadece bir günü değil, dünyaya gözlerimizi ilk açtığımız andan itibaren, hatırlamamız bizim asli sorumluluğumuz olmalıdır. En güzel anlarımızda bile, başa çıkamadığımız tüm güçlüklerde sığındığımız, yanımızda bulacağımızdan emin olduğumuz annelerimizin tek beklentisi, bizlere gösterdikleri sevgi ilgi ve şefkati onlara çok daha fazla hissettirmektir. Şüphesiz ki, onlara olan vefa borcumuzu hiçbir şekilde ödeyemeyiz. Kaldı ki dünya da anne sevgisinin yeri çok daha ayrıdır.  Onlar dünyanın en değerli ve kutsal varlıkları oldukları gibi, onlara layık evlat olmak da bizlerin yerine getireceği en önemli görevdir.

Annelerimiz sadece yetiştirdikleri evlatlarına verdikleri sevgi ve eğitimle değil, çocuklarının geleceği adına verdikleri mücadelesiyle de ülkemizin ve bizlerin en büyük güvencesi olmuştur.

Bu vesileyle vatan uğruna evlatları, eşleri şehit düşen, gazi olan annelerimizin ellerinden öpüyor; sevgi ve saygıyla dünyayı güzelleştiren tüm annelerimizin Anneler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.”