DOLAR32,3607% 0.17
EURO34,4602% -0.71
STERLIN40,3340% -0.67
FRANG35,3962% -0.32
ALTIN2.438,65% -0,91
BITCOIN2.283.491-2.684

Şenlikoğlu’nun 15 Temmuz Mesajı

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün altıncı yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, 15 Temmuz 2016’nın, birliğin ve beraberliğin yeniden yazıldığı bir destan olduğunu söyledi.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Şenlikoğlu’nun 15 Temmuz Mesajı

Türk tarihinin en önemli sayfalarına yazılacak olan 15 Temmuz gününün, hainlere karşı devletin ve milletin aynı anda irade, azim ve kararlılığını bir kez daha gösterdiğini belirten Başkan Şenlikoğlu:

“O karanlık gecede kahraman Türk milleti, Milli mücadele ruhunu aynı kararlılıkla yansıtarak işgalcilerin üstesinden gelmeyi başarmış, tüm dünyaya demokrasiye nasıl sahip çıkıldığının dersini vermiştir. Milletimiz, üzerine açılan ateşlere, bombalara, tanklara, uçaklara rağmen asla geri adım atmamış, hainlerin karşısında cansiperane duruş sergilemiştir. Bundan altı yıl önce, 15 Temmuz 2016 gecesi devletimize ve milletimize karşı başlatılan hain darbe girişimini, başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın darbeye karşı dik duruşu, halkımızın ve halkına silah doğrultmayı reddeden askerin direnişiyle kazandık.” diyerek şöyle devam etti:

“Bu hainler milletimizin vatan sevgisini, bayrak sevgisini, bağımsızlığa düşkünlüğünü ve demokrasi inancını unutmuşlardı. Unuttukları bir şey daha vardı. Tankları yürütünce, uçakları uçurunca meydanı terk edeceğimizi zannettiler.


Bizler, Türk milletinin vatanı uğruna Hakk’ın rahmetine kavuşan 251 şehidimiz ile 2 bin 196 gazimizin omuzlarında yükselen aziz vatanımızı, gerek içte gerekse dışta tüm şer odaklarına karşı kanımızın son damlasına kadar korumaya söz verdik.

FETÖ tarafından Türkiye’ye, milli iradeye, demokrasiye, ülkemizin birliği ve bütünlüğüne karşı gerçekleştirilen hain darbe girişimini bir kez daha lanetliyor, vermiş oldukları destansı mücadele sonrası hayatını kaybeden demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına ve milletimize sabır, gazilerimize sağlıklı bir ömür diliyorum.”

YORUM YAP