DOLAR32,1840% 0.15
EURO35,0400% 0.16
STERLIN41,1345% 0.22
FRANG35,3050% 0.37
ALTIN2.425,69% -0,16
BITCOIN67.805,59-1.091

Şebinkarahisar, Alucra Ve Çamoluk Doğalgaz İstiyor

Giresun sahil boyu doğalgaz çalışmalarının konut ve işletmelerde kontrollü enerji kullanımına önemli katkı sağladığını belirten Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, buna karşın iç bölgede yer alan Şebinkarahisar, ..

Yayınlanma Tarihi : Google News
Şebinkarahisar, Alucra Ve Çamoluk Doğalgaz İstiyor

Giresun sahil boyu doğalgaz çalışmalarının konut ve işletmelerde kontrollü enerji kullanımına önemli katkı sağladığını belirten Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, buna karşın iç bölgede yer alan Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk ilçelerinde doğalgaz yatırımının enerji maliyetleri açısından kaçınılmazlığına dikkat çekti.

Başkan Çakırmelikoğlu, “Döviz kuru ve katı yakıt fiyatlarındaki afaki artışın kış aylarında ısınma maliyetlerini ciddi seviyelere çıkardığını biliyoruz. Giresun sahil kesiminde doğalgaza yönelik yatırımlar bu maliyetleri daha aşağılarda tutarken, orta ve yüksek kesimde bulunan işletme ve konutlarda ısınma maliyetleri daha ağır faturalara dönüşmektedir. Özellikle kış aylarının çetin geçtiği Şebinkarahisar, Çamoluk ve Alucra ilçelerinde doğalgaz yatırımının artık kaçınılmaz ve zorunlu bir ihtiyaca dönüştüğünü yapılan saha analizleri doğrultusunda görmüş bulunmaktayız. Bu doğrultuda yatırımcı kuruluşlarını talepleri karşılama noktasında göreve davet ediyoruz.” dedi.

YORUM YAP