DOLAR33,0763% 0.02
EURO36,1854% -0.08
STERLIN42,9126% -0.3
FRANG37,3280% -0.27
ALTIN2.611,42% -0,11
BITCOIN63.544,00-1.157
reklam

Sarıfakıoğulları Veda Mesajı Yayınladı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sarıfakıoğulları Veda Mesajı Yayınladı
reklam

Cumhurbaşkanlığı’nın 2020/274 sayılı Atama Kararı ekindeki liste ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2,3 ve 6 ncı maddeleri gereğince Mülkiye Başmüfettişi olarak atanan Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, Giresun Valiliği görevinden ayrılması nedeniyle bir veda mesajı yayınladı.

Vali Sarıfakıoğulları’nın veda mesajı şöyle:

“Bugün bu güzel İle, hatta Ülkemizin en güzel en nadide iline ve sizlere arz-ı veda ediyorum.

1 Temmuz 2017’den itibaren yaklaşık 3 yıllık sürede siz Giresunlulara, gönüllü alayların şehrine, fındığın ve yeşilin şehrine şerefle hizmet ettik. Bahtiyarım.  Yüce Allah bana böyle bir imkanı lütfetti. Bu vesileyle Rabbime Hamdü senalar ediyorum.

Biliyorum ki gönül bağımız hep diri kalacak. Birbirimize olan muhabbetimiz hep daim kalacak. Bir Giresunlu olarak, bir Giresun Uşağı olarak artık gönül gönüleyiz. Biliriz ki insanı çevresi, yaşadığı yer yetiştirir, büyütür, kemale erdirir. Bende bu kadim şehrin sokaklarında sizlerle beraber, yüreği, gönlü ve vicdanı burada olanlarla hemhal oldum.

Giresun’a geldiğim ilk saatte, Şehit ailemizi ziyaret ederek görevimize başladık. Merkezde tüm köyler ve tüm mahallelerimizde ziyaretler yaptık. 935 ailemizi evlerinde gece gündüz demeden ziyaret ettim. Öksüz – yetim, garip-gureba, şehit aileleri ve gazilerimizi, engellilerimizi, yaşlılarımızı, hastalarımızı, ziyaret ettim. Dertlerini dinleyip çözüm ürettik. Dertleriyle dertlenip sevinçleriyle sevindik. Gönül köprüleri kurduk, evlatlarının ziyaret etmediği hatta evladımı görsem tanımam diyen teyzelerim oldu. Diyebilirim ki annelerim oldu.

Bu hususta çalışma arkadaşlarım, din görevlilerimiz ve tabi ki muhtarlarımız elimiz gözümüz oldular. Onları çok yorduk. Hepsine teşekkür ediyorum.

Turizm merkezlerimizde altyapı ve üstyapıya ilişkin çalışmalarımız oldu, Mavi Göl’e ulaşmak için sihirbazlık yapılırken bugün cazibe merkezi hüviyetine büründü. İnşallah Göksu Travertenleri yine Kümbette projesi yapılan konaklama alanları da hızla ilerleyecektir.

Bizler İ’lây-ı Kelimetullah yolunda çalışmaya gayret ettik. Sizler bizlere en üst düzeyde destek verdiniz.  Müteşekkirim. Garibin – gurebanın yanında durup gönlüne girmeyi yeğ tuttuk. Dualarda olabilmeyi hedef bildik. Elhamdülillah Rabbim bizi mahcup etmedi. Bugün yanlış yapmadan belki de gönüllere girerek sizlere veda ediyorum. Şehrime veda ediyorum.

Buradan son söz olarak; Yüce Rabbime hamd ediyorum ki ümmete hizmet etme yolunda beni nasiplendirdiği için. Yine Giresun Valiliği gibi bir göreve layık görüp 3 yıl şerefle – şanla temsil ettiğim Sayın Cumhurbaşkanıma, çalıştığımız Sayın Bakanlarımıza, Sayın Milletvekillerimize, Belediye Başkanlarımıza, Genel Meclis Üyelerimize, Köy ve Mahalle Muhtarlarımıza, Kaymakamlarımıza, Daire Müdürlerimize, pandemi sürecinde özveriyle çalışan Hekimlerimize, Sağlık Çalışanlarımıza, Emniyet ve Jandarma Komutanlığı personellerimize, Bölge Müdürlüklerimize, tüm İmam Hatiplerimize, Öğretmenlerimize, İşçi – Memur her kademedeki görevlilerimize, STK’larımıza, Hayırseverlerimize, Kanaat Önderlerimize, Esnafımıza, Sanayicimize, İl dışında, Yurt dışında yaşayan Hemşehrilerimize, ezcümle Giresun için yüreği atan herkese teşekkür ediyorum.

Hakkinizi helal edin, bizlerin varsa helal olsun.

Sağlıkla kalın,

Allaha ısmarladık…”

YORUM YAP