Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,1479% 0.14
EURO33,8696% 0.21
STERLIN39,5481% 0.15
FRANG35,4433% 0.27
ALTIN2.041,16% 0,45
BITCOIN1.787.92211.394

Rus ve Ukrayna iş dünyası ile işbirliği olanakları görüşüldü

Yayınlanma Tarihi : Google News
Rus ve Ukrayna iş dünyası ile işbirliği olanakları görüşüldü

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Rusya Federasyonu’nun Krymsk ve Ukrayna’nın Kherson Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileriyle video konferans aracılığıyla görüşmeler yaparak, oda üyeleri arasındaki işbirliği olanaklarının artırılması çalışmalarını görüştü.

Krymsk Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Pavel İvahovich’ten Rusya Federasyonu’nda pandemi sürecinin ekonomiye etkileri, iş dünyasına ve halka yansımaları konusunda bilgi alan Başkan Hacısalihoğlu, normalleşme adımları ve ticaretin önündeki engellerin kaldırılmasıyla ilgili de görüş alışverişinde bulundu. Görüşmede ayrıca daha önce adımları atılan iş birliği sürecinin son durumu da masaya yatırıldı, pandemi sonrası daha yoğun şekilde görüşmelerin sürdürülmesi kararı alındı.

Başkan Hacısalihoğlu ikinci video konferans görüşmesini de Ukrayna’nın Kherson Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Valentina Udod ile gerçekleştirdi. Udod’dan da Ukrayna hükümetinin pandemi sürecinde attığı adımlar ve piyasanın durumu hakkında bilgi alan Hacısalihoğlu, Türkiye’deki çalışmalarla ilgili de bilgi aktardı.

“İLİŞKİLERİ CANLI TUTMAK ÖNEMLİ”

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, pandemi nedeniyle etkilenen dünya ekonomisinin toparlanma sürecine girdiğini belirterek, “Geçtiğimiz yıl Kasım ayında gerçekleştirdiğimiz 4. İpekyolu İşadamları Zirvesi’nde gerek Krymsk gerekse Kherson iş dünyası ile ilişkilerimizi bir adım ileriye taşımıştık. Karşılıklı ziyaretlerle işbirliği olanaklarını artırmak için çalışmalarımızı sürdürüyorduk. Ancak pandemi süreci bu çalışmaları askıya almamıza neden oldu. Video konferansla görüşmeler yapıp, hem salgının o ülkelerdeki etkilerini daha iyi anlamaya, hem işbirliği olanaklarını geliştirmeye hem de ilişkileri canlı tutmaya çalışıyoruz. Odamız üyelerinin orada planlanan projelerde yer alması için çaba sarf ediyoruz” dedi.

YORUM YAP