DOLAR32,2530% 0.04
EURO34,8762% -0.46
STERLIN41,0143% -0.37
FRANG35,3075% -0.09
ALTIN2.421,95% -1,02
BITCOIN67.609,57-1.031

Restoran ve Cafe İşletmeleri Kapılarını Açmak İstiyor!

Pandemi tedbirlerinden dolayı kapalı olan restoran ve kafe işletmelerinin genel durumunu değerlendiren Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu..

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Restoran ve Cafe İşletmeleri Kapılarını Açmak İstiyor!

Pandemi tedbirlerinden dolayı kapalı olan restoran ve kafe işletmelerinin genel durumunu değerlendiren Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu; pandemi tedbirlerinden en çok etkilenen sektörlerin başında yer alan restoran ve kafelerin yeni yılın ilk aylarında açılmaması halinde ciddi sorunları da beraberinde getirebileceğini dile getirdi.

Başkan Çakırmelikoğlu değerlendirmesi şu şekilde;

“İlimiz sınırları içerisinde Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı yüz civarında restoran ve kafenin şu anki beklentisi ocak 2021 itibarıyla faaliyetlerine tedbirli şekilde başlamaktır. Aksi taktirde mart yada nisan aylarına kadar sürecek bir kapanmanın işletmeleri zorda bırakması muhtemel gözükmektedir. Desteklerin bir yere kadar işletmeleri ayakta tutacağı ve hizmet sektörü çalışanları mağduriyetinin de dikkate alınması gerektiği bilinmelidir. Oda üyelerimiz başta olmak üzere bu sektörde faaliyet yürüten esnafımız ile yaptığımız görüşmeler doğrultusuna tedbirlerin işletmeler açık olması kaydıyla sürdürülmesi gerektiği görüşü ağırlık kazanmıştır. Bugün paket servis sürecinin de beklenen ticari sirkülasyonu yaratmadığı bilinmekle birlikte işletmelerin gider kalemlerinin yüksek maliyet içermesi sıkıntının boyutunu ortaya sermektedir. Kira, işçi gideri ve diğer maliyetler bugün yeme içme sektöründe kapalı kalan işletmelerin boynunu bükmektedir. Pansuman tedbirler işletmelerimizi ancak yılbaşına kadar ayakta tutabileceği gibi, aksi durum sektörde resesyon yaratacağı bilinmelidir.”

YORUM YAP