Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,2522% 0
EURO33,8947% -0.11
STERLIN39,5784% -0.07
FRANG35,3433% -0.04
ALTIN2.050,30% -0,12
BITCOIN1.918.0001.139

Plajlar Bölgesinde ki Belediye Sosyal Tesisi Açıldı

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun dev projeleri arasında yer alan Plajlar Bölgesi Projesinin birinci etabı vatandaşların kullanımına sunulmasının ardından, proje içerisindeki planlanan işletmeler tek tek açılıyor.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Plajlar Bölgesinde ki Belediye Sosyal Tesisi Açıldı

Karadeniz’in en konforlu en modern ve 2 kilometre uzunluğundaki plajda yer alan 6 işletmelerden birisi olan Belediye Plaj Sosyal Tesisi’nin açılışı coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi.

İçerisinde tüm donatıların yer aldığı modern tesisin açılışına AK Parti Milletvekilleri Nazım Elmas ve Ali Temür, MHP Milletvekili Ertuğrul Gazi Konal, AK Parti İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, STK temsilcileri, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu açılışta yaptığı konuşmada, Giresun’a hizmet etmekten dolayı mutlu olduklarını belirterek: “Karadeniz Bölgemizde hiçbir yerde olmayan ve tabiri caizse Ege’yi aratmayacak görselliği ve sosyal donatıları olan Plajlar Bölgemizdeki işletmelerin açılışlarını tek tek yapıyoruz. Burada yer alan altı işletmenin beşi sahiplerini buldu, bunlardan birisini de belediye olarak biz işletiyoruz. Geriye kalan bir işletmeyi de önümüzdeki günlerde ihaleye çıkartacağız.” dedi.

Şehrin merkezinde plajlar bölgesinin yer alması bakımından farklı şehirlerde sahip olunamayan bir durumun Giresun için büyük bir kazanım teşkil ettiğini söyleyen Başkan Şenlikoğlu: “Karadeniz’in eşsiz manzarası eşliğinde şehrimizin lezzetlerini tadabileceğiniz Plaj Sosyal Tesisimiz bugün itibariyle şehrimize ve Giresun’umuza gelecek yerli ve yabancı misafirlerimize dört mevsim hizmet vermeye başlayacak. Bildiğiniz üzere Sosyal Tesislerimizin ilk ikisini kalemize açmıştık. Kale sosyal tesislerimizin eski halini herkes bilir. Biz ne yaptık, kalemize değer kazandırmak adına restore ettik ve yöresel lezzetlerimizi halkımızla, yerli ve yabancı turistlerimizle buluşturduk. Çok da beğenildi. Hamdolsun, yaz kış tesislerimizde misafirlerimiz eksik olmuyor. Zaman zamanda yoğunluktan kapasitesinin yetmediğini görüyoruz.” diye konuştu.

Şenlikoğlu şöyle devam etti: “Tesisimizde deniz ürünlerimiz ve yöresel yemekler üzerine faaliyet yürüteceğiz. Buralarda çok büyük emekler var. Çok büyük uğraş var. Yaklaşık 20 personel ile hizmet vereceğiz. Netice itibariyle içerisinde bulunduğumuz Plajlar Bölgesi alanı artık hem yerli hem de yabancı misafirlerimiz için de çok güzel bir dinlenme ve denizle buluşma noktası oldu. Atıl durumdaki bu alanları şehrimize ve hemşehrilerimize yakışan şekilde düzenleyip kazandırmak bizlerin görevi. Çünkü her bir hemşehrimiz aydınlıklara ve konforlu yaşam alanlarına layık karanlığa değil. ‘Denize kavuşan Giresun’ sloganıyla başladığımız plajlar bölgemizin ikinci etabını da Kültür ve Turizm Bakanlığımızın desteği ile inşallah hızlı bir şekilde tamamlayacağız. Bu vesileyle katılımlarınız için teşekkür ediyor, Plaj Sosyal Tesislerimizin şehrimize ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Başkan Şenlikoğlu’nun konuşmasının ardından Giresun Milletvekilleri Ertuğrul Gazi Konal, Ali Temür ve Nazım Elmas’da birer selamlama konuşması yaparak gerek bu tesisin hayata geçirilmesinden gerekse de Giresun’a yapılan hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nu tebrik etti.

Daha sonra ise açılış kurdelesinin kesilmesi ve ikramların ardından tören sona erdi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.