DOLAR33,0413% 0.65
EURO36,0249% 0.4
STERLIN42,9931% 1.08
FRANG36,9546% 0.88
ALTIN2.561,47% 0,47
BITCOIN60.004,002.235
reklam

Öztürk; sağlık personeli temin edilecek

Yayınlanma Tarihi : Google News
Öztürk; sağlık personeli temin edilecek
reklam

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Sağlık Bakanlığı nezdinde yaptığımız girişimler sonucunda yeni Eğitim ve Araştırma Hastanesi için ihtiyaç duyulan sayıda sağlık personelinin tahsis edilmesiyle ilgili kararda son aşamaya gelindiğini paylaştı. Öztürk; Personel temini için Sağlık Bakanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerince gerekli planlama çalışmaları yürütülmektedir.

İlk etapta talep edilen 381 sağlık personelinin ağırlıklı olarak Eğitim ve Araştırma Hastanesinde istihdam edilmesi düşünülmektedir.

 Bu kapsamda, hastanede istihdam edilecek olan işçiler; Resmî Kurum ve Kuruluşlara İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğe göre sınava tabi tutulmaksızın doğrudan noter kurasıyla belirlenecektir.

 Bu durumda, öncelikliler de dâhil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve bir o kadar da yedek aday doğrudan kurayla seçilecektir.

 Sözleşmeli sağlık personeli için ise KPSS puanı esas alınarak alım yapılacaktır.

 Hastanede ihtiyaç duyulan branşlarda doktor atamaları da bu planlama çerçevesinde gerçekleşecektir.

 Hemşehrilerimiz, önümüzdeki aylarda başlaması planlanan alımlara ilişkin resmî duyuruları, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün adresi olan https://yhgm.saglik.gov.tr adresinden takip edebilirler.

▶️ Bilindiği gibi bugünlerde küresel koronavirüs salgınına karşı ulusal bir mücadele veriyoruz.

 İlimizde de Covid-19 Hastalığı mücadelesi kapsamında gerekli çalışmalar yürütülmektedir.

 Hemşehrilerimiz müsterih olsunlar. Bizim için insan sağlığı her şeyden önce gelmektedir. Sağlık alanındaki çalışmaların takipçisiyiz.

Bu kapsamda, yeni Eğitim ve Araştırma Hastanesini en kısa sürede tam donanımlı olarak hizmete sunmak için ne gerekiyorsa yapıyoruz.

 Hemşehrilerimizden beklediğimiz, 14 gün ve 14 korunma kuralına uyarak bu mücadeleye güç vermeleridir.

Alınan tedbirlerle süreci en az hasarla atlatacağımıza inanıyorum. Bu süreçten birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek, uyarıları ciddiye alarak daha güçlü çıkacağımıza eminim.

YORUM YAP