Ordu’nun Yaylaları Vosvoslarla Renklenecek

Yayınlanma Tarihi :

Kış sezonunda Ordu’nun yaylalarında düzenlediği kış festivalleri ile dikkatleri üzerine çeken Ordu Büyükşehir Belediyesi yaz mevsiminde de yaylalarda şenlik düzenleyecek. Volkswagen’in efsanevi “kaplumbağa” modeli vosvoslar, her yıl olduğu gibi bu yılda Ordu yaylalarına renk katmaya devam edecek.

Ordu’nun tanıtımına katkı sağlaması amacıyla düzenlenen “Vosvos Festivali” kapsamında Türkiye’nin dört bir yanından gelecek vosvos tutkunları, rengârenk otomobilleriyle Ordu’nun uçsuz bucaksız yaylalarında turlayacak.

Türkiye’de ilk defa 1995 yılında Ordu’da düzenlenen ve bir süre ara verildikten sonra tekrar Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler tarafından tekrar başlatılan festivaller kapsamında Ordu’ya gelecek olan vosvoslar için Ordu Büyükşehir Belediyesi özel çalışmalara imza attı. Şehrin giriş kısmında bulunan duvarlara 52 vosvos grafitileri ile donatan Büyükşehir Belediyesi, vosvoslara verdiği önemi bir kez daha göstermiş oldu.

HAZIRLIKLAR BAŞLADI

Ordu ile özdeşleşen Vosvos Festivalinin bu yılda yapmak için çalışmalara başladıklarını belirten Başkan Danışmanı Asım Suyabatmaz, hedeflerinin Ordu’nun turizm potansiyelini artırmak ve eşsiz güzelliklere sahip yaylaların herkes tarafından görülmesini sağlamak olduğunu söyledi.

Vosvosların Ordu ile özdeşleştiğini söyleyen Danışman Asım Suyabatmaz, “İlk defa 1995 yılında yapılan Vosvos Festivali ile başlayan süreci devam ettirmek için çalışmalara daha önce başlamıştık. Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile geçen yıl pandemi sebebiyle yapamadığımız Vosvos Festivalimizi bu yıl yapmak için çalışmalara başladık. Ordu vosvoslarla özdeşleşmiş bir kent. Onun için bunu fırsata çevirmek istiyoruz. Vosvos Festivali denize ve sahile en yakın yayla olan Çambaşı Yaylası başta olmak üzere diğer yaylalarımızın tanıtımına büyük katkı sağlıyor” dedi.

Basın No: