Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,2023% 0.18
EURO33,8571% 0.11
STERLIN39,5411% 0.07
FRANG35,4854% 0.19
ALTIN2.038,96% 0,29
BITCOIN1.922.8097.79

Ordu’da 4 TL, Giresun’da 3 TL Ama!

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News

Giresun’daki araç yoğunluğu ve otopark sorunu araç sahiplerinin en önemli sorunlarının başında geliyor.

Bunu fırsat bilen otopark işletmecileri de çok yüksek otopark ücretleri isteyerek araç sahiplerini mağdur ediyorlar. Bundan dolayı araç sahipleri de yol kenarlarının en uygun olmayan yerlerine bile araç park etmek zorunda kaldıkları için şehir içi trafiği büyük bir çileye dönüşüyor.
Giresun Belediyesi’nin işlettiği otoparklarda 1 saatlik park ücreti 3 TL düzeyinde ama Giresun’daki özel otoparkların ücretleri oldukça pahalı. Yaptığımız araştırmada gördüğümüz en ucuz otopark ücretinin 1 saati 8 TL.

Ordu Büyükşehir Belediye’sinin otopark fiyatlarına bakıldığında ise, Giresun Belediyesi’nin otoparklarından 1 saatlik otopark ücreti dikkate alındığında 1 TL daha fazla ancak; Giresun’daki özel otoparklardan ise yaklaşık %50 oranında ucuz olduğu dikkatlerden kaçmadı.
GİRESUN BELEDİYESİ, ORDU BELEDİYESİ’NDEN UCUZ

Giresun Belediyesi’nin Söken’deki Ek Hizmet Binası’nın alt katı ile buranın hemen karşısındaki alt katta hizmet veren 2 ayrı otoparkın 1 saatlik park ücreti sadece 3 TL. 1 saatten sonraki her 1 saat için ödenmesi gereken ücret sadece 1,5 TL. aracınızı 24 saat bırakmak isterseniz ödemeniz gereken ücret ise sadece 10 TL. Bu otoparklarda yer bulmak ise oldukça ucuz olması sebebiyle neredeyse imkânsız.

ORDU’DA 4 TL…

 

Ordu’nun şehir merkezindeki teleferik bölgesinin hemen yanındaki Ordu Belediyesi iştiraki olan Orbel Otoparkı’nda ilk 1 saatlik ücret 4 TL. 3 saate kadar olan park etme ücreti ise 7 TL. Aracınızı 5 saat park etmek isterseniz ise 10 TL ödemeniz yeterli.

Ordu’da özel bir otopark olan Novada AVM’nin otopark ücreti de Ordu Belediyesi’nin İşlettiği Orbel Otoparkı’ndaki 1 saatlik ücret ile birebir aynı, yani orası da 4 TL. 2 saatlik otopark ücretinin 6 TL olduğu Novada AVM’de, 3 saatlik otopark ücreti ise 8 TL. Novada AVM’de 30 TL ve üzerinde alışveriş yaparsanız ise 3 saate kadar otopark ücreti ödemiyorsunuz.

GİRESUN’DA EN UCUZ ÖZEL OTOPARK 8 TL

Haber için yaptığımız araştırmada 1 saatlik park ücreti 8 TL’nin altında özel otopark bulamadık ama 8 TL’nin üzerinde fiyatı olan özel otopark var. Eğer 8 TL’nin altında ücret isteyen özel otopark işletmecisi varsa hakkını helal etsin, çünkü bizim araştırma yaptığımız 5 özel otoparkta da ücretler 8 TL ya da 8 TL’nin üzerindeydi.

Bu 5 özel otoparktan ise sadece Debboy mevkiindeki Türkmenoğlu Otoparkı yarım saat için ayrı bir ücretlendirme yapmış ve yarım saat için 7 TL fiyat belirlemiş. Bu otoparkta 1 saatlik ücret 8 TL iken, 2 saatlik ücret 9 TL.

Giresun’un en bilindik otoparklarından olan Giresun Limanı içindeki Giresunport Otoparkı’nda aracınızı 1 saat park etmek isterseniz ödeyeceğiniz ücret 8 TL. Eğer 2 saat park edecekseniz 9 TL, 3 saat park edecekseniz ise 10 TL ödemeniz gerekiyor.

Giresun G City Alışveriş Merkezi’nin bulunduğu kavşakta faaliyet gösteren Albay Otopark ile Çotanak Balık Pazarı’nın arka tarafındaki Güven Taksi Otopark’ın ücretleri de Giresunport Otoparkı ile aynı, yani 8 TL. 2 saatlik otoparka baktığımızda ise bu 2 otopark Giresunport Otoparkı’na göre 1 TL daha fazla ücret istiyor, yani 2 saatlik park ücreti 10 TL.

Bir başka 1 saati 8 TL olan özel otopark ise Debboy Otopark. Bu otoparkta da 1 saatlik ücret diğer otoparklardaki gibi 8 TL. Sonraki her 1 saat için fiyat tabelasında bilgi bulunmayan Debboy Otoparkı’nda 24 saatlik park ücreti ise 20 TL olarak belirlenmiş.

İSTERSENİZ 10 TL’YE DE VAR!

1 saatlik park için 10 TL ödemek istiyorsanız eski İl Özel İdare Hanı’nın Fındık Pazarı tarafındaki özel otoparka aracınızı park edebilirsiniz. Eğer aracınız 2 saat duracaksa bu sefer 15 TL ödemeniz gerekiyor. 4 saat için ödemeniz gereken ücret tam tamına 20 TL.

Bu otoparktaki 5 saatlik ücrete baktığımızda da aklımıza Ordu Orbel Otoparkı’ndaki 5 saatlik park ücreti geliyor. Giresun’da bu otoparkta 5 saatlik park için 25 TL ödemeniz gerekirken, Ordu Orbel Otoparkı’nda 5 saatlik park ücreti sadece 10 TL.

BAŞKAN ŞENLİKOĞLU, OTOPARK PROJELERİNİ GERÇEKLEŞTİRECEK Mİ?

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, seçim öncesi açıkladığı projelerle oldukça dikkat çekmiş ve seçimi kazanarak Başkanlık koltuğuna oturmuştu. Başkan Aytekin Şenlikoğlu’nun en önemli vaatlerinden biri olan şehrin çeşitli noktalarına yapılacak otoparklar hayata geçirilirse özel otoparklardaki yüksek park ücretlerinin makul seviyelere düşmesi bekleniyor.

Haber: Hakan Uğurlu

YORUM YAP