Öncelik hayatın öncelik yayanın

Yayınlanma Tarihi :

4-10 Mayıs Karayolu Trafik Haftası nedeniyle “Öncelik hayatın öncelik yayanın” temasıyla Bulancak’ta düzenlenen tören ve etkinlik programı renkli görüntülere sahne oldu.

Bulancak Kaymakamı Hamdi Üncü, Belediye Başkan Yardımcıları Emrullah Guguk ve Bahtiyar Hüsem, Emniyet Müdürü Turgay Kovancı, Bulancak Şoförler Odası Başkanı Mustafa Aydın ilçe protokolü ve vatandaşların katıldığı tören, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından İlçe Emniyet Müdürü’nün trafik güvenliği konulu konuşması ile başladı. Müdür Kovancı, Trafikte kurallara uymanın hayati önem taşıdığına dikkat çekerek, 2019 yılının Yaya Önceliği yılı ilan edildiğini, bu anlamda Bulancak’ta, Belediye ile birlikte bilgilendirici ve farkındalığı arttırıcı çalışmalar yaparak sürdüklerini söyledi.

Meslekte 50 yılını doldurmuş şoförlere plaket takdimi ile devam eden program, stantların gezilmesi, Emniyet Kemeri Simülatörü ve alkol gözlüğü gösterisi ile devam etti. İlk olarak , Bulancak Kaymakamı Hamdi Üncü, Belediye Başkan Yardımcısı Emrullah Guguk ve Emniyet Müdürü Turgay Kovancı’nın tecrübe ettiği Emniyet Kemeri Simülatörü vatandaşlarında yoğun ilgisini çekerek renkli görüntülere sahne oldu.

Program, öğrencilerin katıldığı “Trafikte yaya önceliği” temalı bisiklet turu startıyla sona erdi. Kaynak: Giresun Haber Ajansı

Basın No: