Onbinlerce Alabalık havuzlarda öldü. « Bulancak Ajans

27 Eylül 2023 - 18:00

Onbinlerce Alabalık havuzlarda öldü.

Onbinlerce Alabalık havuzlarda öldü.
Son Güncelleme :

26 Ağustos 2020 - 9:27

Sel Felaketi Kurbanlarından Biri de Ataköy Alabalık Tesisleri Oldu

GİRESUN’un en gözde Kırmızı Benekli canlı Alabalık üretim tesislerinde sel felaketinden dolayı onbinlerce Alabalık havuzlarda ve çamurlu azgın sularda öldü.

Konuyla ilgili olarak gazetemize açıklamada bulunan tesislerin işletmecisi ve sahibi Ümit Yılmaz şunları söyledi.

Öncelikle can kayıplarımızın olması bizleri derinden yaralamıştır. Tirebolu Doğankent yolunda Şehit olan askerlerimize ve tüm vatandaşlarımıza ALLAH’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar diliyorum. Sel felaketinde kayıp olann kardeşlerimizin de bir an önce bulunmasını temenni ediyorum.

Bu zorlu süreçte Devletimizin yanımızda olması ve zararlarımızın karşılanması için yaptığı çalışmaları görmek bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Sn Cumhurbaşkanımızın bu yönde yaptığı açıklamalar da zor durumda olan bizler için sevindiricidir. Kaymakamlığımız hasar tesbit tutanaklarını tutmuş ve bizzat Sn. Tirebolu Kaymakamımızda tesislerimize gelerek incelemelerde bulunmuş ve geçmiş olsun dileklerini iletmiştir.

Ayrıca bölgemize gelen Bakanlarımız Sn. Süleyman Soylu’ya, Sn. Dr. Ekrem Pakdemirli’ye ve Sn. Murat Kurum’a ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Canımızı zor kurtarıp her şeyimizi kaybettiğimiz bir günde Devletimizi yanımızda görmek bizlere güç kuvvet vermiştir.

Bölgemizde daha öncede bir çok sel felaketleri yaşanmış, ancak küçük derelerin bu kadar büyük hasarlar verdiği yaşlılarımızın ifade ettiği şekliyle en son 1936 yılında olmuş. Biz Tirebolu’nun Doğankent yönünde ve Tirebolu ilçemize bağlı en son köyüz.

Dolayısıyla Doğankent’te yaşanan afet bizde de çok şiddetli bir şekilde yaşanmış ve Balık havuzlarımıza gelen derenin 1936 dan beri ilk defa bu kadar şiddetli hasarlar oluşturduğuna şahitlik etmiş bulunuyoruz.

Bizim Devletimizden beklentimiz mümkün olan en kısa zamanda tesislerimizi yeniden faaliyete geçirmek için bizlere yardımcı olması. ALLAH her türlü felaketten ülkemizi korusun inşallah. Haber: Nuri Yılmaz