Mimozalar Çiçek Açtı « Bulancak Ajans

2 Ekim 2023 - 18:03
Mimozalar Çiçek Açtı
Son Güncelleme :

14 Temmuz 2021 - 10:57

Şair; Giresun ili, Keşap ilçesi, Hisarüstü köyünde 1961 yılında dört çocuklu bir ailenin en küçüğü olarak dünyaya geldiğini, ilk, orta ve lise eğitimini Giresun’da tamamladığını, Giresun Eğitim Enstitüsü’nü 1978 yılında bitirdikten sonra, ülkemizin çeşitli illerinde sınıf öğretmeni olarak çalışıp, en son Giresun’a atandığını, Giresun’un muhtelif köylerinin yanı sıra şehir merkezinde öğretmen ve okul müdürü olarak toplam otuz iki yıl hizmet verip, 2011 yılında emekli olduğunu söyledi.

Öğrencilik yıllarında şiire merakı olduğunu, o dönem mahalli gazetelerde şiirlerine yer verildiğini, öğretmen olunca şiire ara vermek zorunda kaldığını, emekli olduktan sonra da kaldığı yerden şiir yazmaya devam kararı aldığını söyledi.

Yazdığı şiirleri sosyal medyada paylaştıkça çevresinden çok olumlu yorumlar gelince kitap çıkarma isteğinin hâsıl olduğunu dile getirdi. Şimdiye kadar sekiz yüzün üzerinde şiir yazdığını, bunlardan bir kısmını ilk kitabı “Mimozalar Çiçek Açtı” isimli kitabıyla okuyucuları ile buluşturmaya başladığını, devamında 2. 3. kitapları da çıkarma arzusunda olduğunu dile getirdi.

Şair son olarak; şiirlerimi yazmamda ilham kaynağım ve her zaman yanımda olan sevgili eşim ile “Baba artık zamanı geldi. Bir şiir kitabın raflarda yerini alsın.”  diyen çocuklarım bana hep destek verdiler.

Bu ilk şiir kitabımı yokluğun ve yoksulluğun tavan yaptığı yıllarda tüm zorluklara göğüs gererek beni büyütüp, okutup ve bu günlere gelmemi sağlayan rahmetli annem Fatma Günaydın’a ve rahmetli babam Ömer Günaydın’a ithaf ediyorum. Onların da ruhları şad, mekânları Cennet olsun.

İster usta ol, ister kalfa, istersen çırak,

Bu dünyadan göçüp gitmeden bir eser bırak.

Diyerek sözlerini bitirdi.

Haber: Yavuz Kayacık