![Mavi Yemiş Ekonomiye Destek Olacak](https://i0.wp.com/www.bulancakajans.com/wp-content/uploads/2021/04/maviyemis1-750x420.jpg)
![reklam](https://www.bulancakajans.com/wp-content/uploads/2024/05/kusluhan-300x250-1.jpg)
Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen ve DOKAP tarafından finanse edilen ‘Dokap Bölgesi Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi’ kapsamında Bulancak, Piraziz, Tirebolu ve Eynesil ilçelerinde 5 çiftçiye toplam 11 dekar alanda mavi yemiş bahçesi tesis edildi. Bulancak, Piraziz, Tirebolu, Eynesil’de 2 dekar ve Görele’de 3 dekar mavi yemiş bahçesi ve damla sulama sistemleri ile birlikte tesis edildi.
Üreticilerin organik tarım sertifikaları da proje kapsamında desteklenecek olup, organik tarımında il genelinde yaygınlaştırılmasını teşvik edecek.