Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR28,9208% 0.08
EURO31,4850% -0.1
STERLIN36,7790% 0.63
FRANG33,2729% 0.81
ALTIN1.924,11% 1,83
BITCOIN1.123.3841.037

Lütfi Bayraktar, Fiskobirlik’ten Elini Çekmelidir

İYİ Parti Giresun İl Başkanı İsmail Bektaşoğlu, “milletvekili maaşlarının azlığından yakınan”  AK Parti Milletvekili Lütfi Bayraktar’ın derhal Fiskobirlik’teki görevinden istifa etmesini istedi.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Lütfi Bayraktar, Fiskobirlik’ten Elini Çekmelidir

Bektaşoğlu yaptığı açıklamada, Lütfi Bayraktar’ın, FKB Başkanı olduğunu kamu oyundan gizlediğini de belirterek “Kendisi milletvekili olmadan önce özellikle fındık konusunda yaptığı açıklamalarda hükümetin aleyhine konuşuyordu, vekil seçildikten sonra tamamen hükümet tarafına geçti.

Yasal engel olmasa da Fiskobirlik’teki görevini bırakmalıdır. 70 bin lira huzur hakkı alan Bayraktar’ın istifa etmesi de AK Parti çevrelerinde de yüksek sesle konuşuluyor. Devletin ve hükümetin, kamu kurumlarının saygınlığını korumak adına derhal bu tür olaylara müdahale etmesi ve Fiskobirlik’in adını karalamaya yönelik her türlü gayri resmî faaliyetine son verilmesi gerektiği konusunda kamuoyu beklentisi artıyor, Fiskobirlik Başkanı lütfi Bayraktar, üreticinin kuruluşu olan birlikten elini çekmelidir” dedi.
LÜTFİ BAYRAKTAR KİMDİR?
1968 yılında, Sakarya ili Karasu ilçesinde doğdu. İlkokulu Sakarya ili Kocaali ilçesi Kirazlı Köyünde, Orta öğrenimini Adapazarı Atatürk Lisesinde tamamladı. 1989 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi Turizm İşletme Bölümünden mezun oldu. Sonrasında Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi´ni 2000 yılında bitirdi. 2002 yılında serbest Avukat olarak çalışma hayatına başladı. Sakarya Üniversitesi´nde İşletme Anabilim Dalında Yüksek Lisans çalışmasını tamamladı. AK Parti’nin Kocaali Kurucu İlçe Başkanlığını yaptı. 28. Dönem Milletvekiliği seçimlerinde AK Parti’den Sakarya Milletvekili olarak seçildi.  01.12.2007 tarihinde yapılan FİSKOBİRLİK Genel Kurulunda, Yönetim Kuruluna seçildi ve 16 yıldır Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Lütfi Bayraktar evli ve iki çocuk babasıdır.
28. dönem AK Parti’den Sakarya Milletvekili seçilmiştir.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.