LGS ve YKS Hazırlıkları Değerlendirme Toplantısı Yapıldı « Bulancak Ajans

29 Eylül 2023 - 17:07
LGS ve YKS Hazırlıkları Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
Son Güncelleme :

24 Mayıs 2022 - 17:28

başkanlığında, Eğitim Müfettişleri Başkanı Özkan Narbay, İl Milli Eğitim Müdür Yarımcıları ve Şube Müdürleri, ilçe milli eğitim müdürleri ve Merkez İlçe okul müdürlerinin katılımıyla bilgilendirme toplantıları yapıldı.

24 Mayıs 2021 Salı günü iki oturum halinde düzenlen toplantılar; saat 10.00’da Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli Toplantı Salonunda ilçe milli eğitim müdürlerinin katılımı ile saat 14.00’te ise Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesinde Merkez İlçe okul müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

İl Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu tarafından ilçe müdürlerine ve merkez ilçe okul müdürlerine; LGS ve YKS sınav hazırlıkları ve alınacak tedbirler başta olmak üzere Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi kapsamındaki çalışmalar, Bakanlığımızca başlatılan Matematik Seferberliği çalışmaları, okulların bakım-onarım ve doğalgaz dönüşüm faaliyetleri, Taşımalı eğitim işlemleri, Mesleki Eğitim (MESEM-Patent-Tarım) iş ve işlemleri ile 2021-2022 eğitim öğretim yıl sonu işlemlerine dair önemli hatırlatmalarda bulunuldu.

Toplantıların her iki oturumunda yapılan sunumda katılımcılara; Bakanlığın Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün bildirilen “Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınavda Dikkat Edilecek Hususlar” ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu müdürlerimize hitaben; LGS ve YKS öncesi okullarımızda sınav hazırlıkları ve tedbirlerin titizlik ve hassasiyet içerinde yapılarak herhangi bir aksaklığa mahal verilmemesini istedi.

“Eğitim kalitemizin artırılması ve bunun neticesinde LGS’de yakaladığımız başarıları daha yukarıya çıkarmak için şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da elimizden gelen gayreti göstermeliyiz. Nitelikli eğitim kadromuzla ekip ruhu ve uyum içerisinde öğrencilerimizi geleceğe en güzel şekilde hazırlamalıyız. Bu zamana kadarki özverili ve gayretli çalışmalarınızdan dolayı teşekkür eder, bundan sonrası için de başarı ve kolaylıklar dilerim” diye konuştu.