Kuvvetli Sağanak Yağış ve Zirai Don Bekleniyor! « Bulancak Ajans

30 Mayıs 2023 - 20:38

Kuvvetli Sağanak Yağış ve Zirai Don Bekleniyor!

Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğü Trabzon; ”Doğu Karadeniz’de Kuvvetli Yağışlara Dikkat!” çekerek vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Kuvvetli Sağanak Yağış ve Zirai Don Bekleniyor!
Son Güncelleme :

08 Mayıs 2021 - 16:19

Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğü Trabzon; ”Doğu Karadeniz’de Kuvvetli Yağışlara Dikkat!” çekerek vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Trabzon Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklama; ”Yapılan son değerlendirmelere göre; yarın (Pazar) sabah saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz’in kıyı kesimlerinde görülecek olan sağanak yağışların kuvvetli kuzeybatılı rüzgarla (40-70 km/sa) birlikte, Giresun‘un doğusu, Trabzon‘un batı ve doğu ilçeleri ile Rize ve Artvin‘in kıyı kesimlerinde kuvvetli (30-60 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.” ifadelerine yer verilirken ayrıca;

Doğu Karadeniz’de yarın (09.05.2021 Pazar) ilk saatlerden itibaren batı ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75km/sa) fırtına bekleniyor. Fırtınanın aynı gün öğle saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin edildiği duyurulurken zirai don uyarısında da bulunuldu.

Yapılan son uyarıda ise; ”Yapılan son değerlendirmelere göre; Pazartesi (10.05.2021) ve Salı (11.05.2021) günleri gece ve sabah saatlerinde İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde sıcaklıkların sıfır derece ve yer yer altına düşmesi beklendiğinden başta üreticilerimiz olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların zirai don riskine karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.” denildi.