DOLAR32,7878% 1.53
EURO35,1602% 0.53
STERLIN41,6058% 0.85
FRANG36,8443% 1.98
ALTIN2.457,99% 2,80
BITCOIN66.621,760.759
reklam

Kurbanlıklar Elde Kaldı!

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Kurbanlıklar Elde Kaldı!
reklam

Bayram yaklaşırken alıcı da satıcı da şikâyetçiydi. Alıcı fiyatların yüksekliğinden, satıcı ise satışın azlığından şikâyetçi. Çok sayıda kurbanlık satıcıların elinde kaldı.

   Bulancak’ta hizmete yeni açılan hayvan pazarında işler kesat. Bulancak’ta kurulan Kurban Pazarları bu yıl bayrama sönük hazırlanıyor. Kurban pazarlarına gelen alıcılar fiyatların pahalılığından, satıcılar ise satışların azlığından şikâyetçi oldu.

    Yeni kurulan Hayvan Pazarında herkes kesesine göre kurbanlık aradı. Pazarlıklar yapıldı, anlaşanlar da oldu ama birçok kişi kurban almadan geri döndü. Bu yüzden çok sayıda kurbanlık hayvan satıcıların elinde kaldı.

   Giresun’un Bulancak ilçesinde kurulan hayvan pazarında büyükbaş hayvanların fiyatları 2 bin TL’den başlıyor 5 bin TL’ye kadar çıkıyor. Küçükbaş hayvanların da fiyatları 350 TL ile 750 TL arasında değişiyor, Kurban Bayramı kısa bir süre kala, yetiştirdiği hayvanları pazara çıkaran hayvan satıcıları işlerinin olmadığından dert yandılar.

    Geçen yıla oranla bu yıl işlerinin çok düştüğünü ileri süren kurbanlık hayvan satıcısı Celep Katip DÜNDAR ve Bulancak’ta Kasaplık yapan Ethem YILMAZ; bu şekilde devam ederse hayvanları satmadan geri götüreceklerini belirterek,” Kurban Bayramı dolayısıyla hayvanlarımızı pazara getirdik. Alıcı yok. Gördüğünüz gibi hayvan pazarı kalabalık. Vatandaş sanki, hizmete giren yeni hayvan pazarını görmeye gelmiş gibi, sadece geziyorlar ve fiyat soruyorlar. Daha sonrada pazarlık bile yapmadan gidiyorlar. Bazı vatandaşlar fiyatların pahalı olduğundan yakınıyor. Oysa fiyatlar geçen yılki fiyatlardan bile ucuz. Buna rağmen hayvanlarımız elimizde kaldı. Şu ana kadar doğru dürüst satış yapamadık” diyerek dert yandılar.

    Vatandaş kurbanlık hayvan fiyatlarının yüksek olduğundan yakınarak, Bayram’da belki fiyatlar düşer umuduyla beklemeye başladı.

Kaynak: Bulancak Ajans

YORUM YAP