Köylere yaylalara dönüşler başladı. « Bulancak Ajans

29 Eylül 2023 - 11:10

Köylere yaylalara dönüşler başladı.

Köylere yaylalara dönüşler başladı.
Son Güncelleme :

27 Mart 2020 - 12:28

Korona virüs nedeniyle kendini karantinaya alanlar, şehir merkezlerinde metropollerde kibrit kutusu gibi evlerde hapis hayatı yaşayanların birden çocukken yaşadıkları anıları yeniden gözlerinde canlandı. Köyde yaylada ki tek odalı, eski köy evleri, annelerinin yaptığı tarlaları şenlikleri hatırladılar. Bir çok kişi hadi hanım-bey köyümüze dönelim dedi. Köy ve yaylaların nüfusları havaların soğuk olmasına rağmen son günlerde artmaya başladı.
Unutulan köylerin, yaylaların beklenmedik sahipleri geri dönmeye başlayınca köy – mahalle sakinlerini bir korku bir telaş almaya başladı. Korkuları; ”Gelenler acaba corona virüsü getirdi mi?, ya getirdiyse ne yaparız?” diye korkudan herkes birbirine uzaktan hoş sohbet etmeye özen göstermeye başladığı sırada, Muhtarlar ise köy mahalle sakinlerine karantinaya herkesin uyması gerektiğini anlatmaya çalıştıkları sırada birde dışarıdan gelenler olunca işleri daha da zorlaştı ve sosyal medyadan ”şehir dışından gelenler kendinizi 14 gün karantinaya alın” uyarıları yapmaya başladılar.


İlerleyen zaman içerisinde köy ve yaylalara geri dönenlerin sayısının artacağı beklenmekle birlikte herkesin ”14 Günlük Karantina Sürecinde herkesin kendini tecrit etmesini” Bulancak Ajans olarak rica ediyoruz. #EvdeKalEvdeHayatVar #EvdeHayatVar