Komşuda Bir Mahalleden Karantina Kaldırıldı

Yayınlanma Tarihi :

Ordu’da koronavirüs nedeniyle karantina altına alınan Gürgentepe İlçesi Yurtseven Mahallesi Ağtepe Mevkii’nde karantina uygulaması kaldırıldı.
Konuya ilişkin Ordu Valiliğinden şu açıklama yapıldı; ”Yaşan salgının biran önce engellenmesi, vatandaşlarımızın sağlık güvenliğinin korunması amacıyla; Gürgentepe İlçesi Yurtseven Mahallesi Ağtepe Mevkii ile ilgili uyulması gereken kurallara ilişkin olarak aşağıda belirtilen kararların alınması gerekli görülmüştür.

Bu kapsamda;
1- Koronavirüs salgınının kontrol altına alınması amacıyla; 02.06.2020 tarihli İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun 70 nolu Kararında, Gürgentepe İlçesi Yurtseven Mahallesi Ağtepe Mevkii için 03.06.2020 tarihinden itibaren karantina kararı alınmıştır. İlgili Mevkide karantina tarihinden itibaren 19 gün geçmesi ve son görülen vakanın üzerinden 14 günden fazla süre geçmesi nedeniyle, alınan karantina kararının 21.06.2020 Pazar günü 24.00’dan itibaren sonlandırılmasına, Yukarıda belirtilen çerçevede, çalışmaların/tedbirlerin ivedilikle planlanması/uygulanması ve uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesine, Oy birliği ile karar verilmiştir.
Basın No: