DOLAR32,8344% 0.06
EURO35,2769% 0.08
STERLIN41,6615% -0.14
FRANG36,8387% 0.03
ALTIN2.491,52% 0,07
BITCOIN64.808,01-0.498
reklam

Kesişme; İyi ki Varsın Eren

Giresun Valisi Sayın Enver Ünlü, Şehit Eren Bülbül’ün hayatını konu alan TRT ortak yapımı “Kesişme; İyi Ki Varsın Eren” filminin Giresun’daki ilk gösterimini, yaşları 15 ve adının içinde “Eren” olan lise öğrencilerle birlikte izledi.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Kesişme; İyi ki Varsın Eren
reklam

Trabzon Maçka’da 11 Ağustos 2017’de, teröristlerle kahraman Mehmetçik’in girdiği çatışmada şehit olan Eren Bülbül ve şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in öyküsünü anlatan “Kesişme; İyi Ki Varsın Eren” filmi, Şehit Eren Bülbül’ün doğum günü olan 1 Ocak 2022’de vizyona girdi.

15 YAŞINDA 45 EREN AYNI SALONDA AYNI ANDA İZLEDİ

Tüm yurtta olduğu gibi Giresun’da da 1 Ocak Cumartesi günü sinemaseverlerle buluşan “Kesişme; İyi Ki Varsın Eren” filminin ilk gösterimine; Vali Enver Ünlü’nün talimatıyla, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce belirlenen, adının içerisinde “Eren” bulunan ve Eren Bülbül’ün şehit olduğu yaş olan 15 yaşında 45 öğrenci davet edildi.

Vali Ünlü ve eşi Sema Ünlü hanımefendi, Giresun Merkez Çıtlakkale Mahallesi, İnönü Caddesi üzerinde bulunan Sabah Alışveriş Merkezinde, 5 Nolu Sinema salonunda, saat: 14.00 matinesindeki “Kesişme; İyi Ki Varsın Eren” filmini izlemek üzere; 15 yaşında, adı Eren olan 45 öğrenci ile birlikte yan yana izlemek üzere salondaki yerlerini aldı.

Vali Ünlü ve eşi hanımefendi, adı “Eren” olan 15 yaşında 45 öğrenci ile aynı anda, aynı salonda hep birlikte “Kesişme: İyi Ki Varsın Eren” filmini, öğrencilerin ellerinde “Biz De Erenler Tükenmez” pankartıyla birlikte, büyük bir heyecanla izledi.

VALİ ÜNLÜ : “BİZ DE ERENLER TÜKENMEZ, İKİ Kİ VARSIN EREN” DEDİ

Filmle ilgili duygu ve düşüncelerini paylaşan Vali Ünlü;  “Bu gün TRT ortak yapımı “Kesişme: İyi Ki Varsın Eren” sinema filminin ilk gösterimi yapılıyor ilimizde. Bizde sinema filminin gösterime girdiği ilk günde, Eren Bülbül’ün doğum gününde, Giresun’umuzun sahil bandındaki 6 ilçesindeki, tam da Eren’in yaşı olan 15 yaşındaki Eren’lerimizle birlikte ‘İyi Ki Varsın Eren’ diyoruz ve ‘İyi Ki Doğdun Eren’ diyoruz.  ‘Biz De Eren’ler Tükenmez!’ sloganıyla yeni yılın ilk gününde, Eren evladımızın doğum gününde, O’nun kahramanlığını sergileyen TRT ortak yapımı bu güzel sinema filminin ilk gösterimini adı Eren olan evlatlarımızla birlikte izlemenin heyecanını, mutluluğunu yaşıyoruz. Hepsi birbirinden kıymetli pırıl pırıl bu evlatlarımızın Allah bizlere yokluğunu göstermesin. Bu filmin ilk gösterimini adı ‘Eren’ olan çokluklarımızla izlemeyi planlarken, arkadaşlarımıza ’15 yaşında bu kadar Eren’i bir araya getirebilecek miyiz?’ diye sorduğumda ‘çok daha fazlası var ancak salonumuz bu kadar, ilk gösterimimizde 45 öğrenci Eren’imizi davet ettik’ dediler. Biz bugün başlangıcı yaptık.

Çok güzel duygulu bir film olmuş. Gerçekten, Türk Milletinin yetiştirdiği, bu Vatanın bağrından çıkan kahraman evlatların ne kadar küçük olurlarsa olsunlar yüreklerinin ne kadar büyük olduklarını, ne kadar vatanperver olduklarını bize gösterdiler. Biz de Eren Bülbül’ün izinden, yeni Eren’lerimizle birlikte, gençlerimizle birlikte inşallah yürüyeceğiz. Türk Milletine böyle kahraman evlatlar böyle başarılı evlatlar yetiştirdiği için ben Giresun Valisi olarak şükranlarımı sunuyorum. Aziz Şehitlerimizin, Eren Bülbül’lerimizin ve daha nice nice buradan isimlerini sayamayacağımız kahraman evlatlarımıza buradan rahmet diliyor, saygı ve minnet duygularımı ifade ediyorum. Onları unutmamak adına bugün buradayız. Eren Bülbül’ün, Ferhat Gedik’in ve onların şahsında bütün Kahraman Şehitlerimizin ruhları şad olsun. Bir kez daha diyoruz ki; ‘Biz de Eren’ler Tükenmez! İyi Ki Varsın Eren” ifadelerini kullandı.

FİLMİN ÇEKİMLERİ 9 İLDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yönetmenliğini Özgür Feyzioğlu’nun yaptığı ve İsmail Hacıoğlu, Rahman Beşel, Emir Çiçek, Mutlunur Lafçı ve Alayça Öztürk Gidişoğlu gibi oyuncuların rol aldığı TRT ortak yapımı “Kesişme; İyi ki Varsın Eren” filminin çekimleri Hatay ve Trabzon başta olmak üzere 9 ilde gerçekleştirildi.

FİLM BUGÜN 800 SİNEMADA İZLEYİCİLERİYLE BULUŞTU

Trabzon’daki çekimler Maçka’da şehit Eren Bülbül’ün yaşadığı mekânlarda kayda alındı. Gerçek olaylardan uyarlanan film, Eren Bülbül’ün doğum günü olan 1 Ocak’ta, 800 sinemada izleyici ile buluştu. Yurt dışından da oldukça yoğun ilgi gören film, aralarında Almanya ve Fransa’nın da olduğu 8 ülkede, 6 Ocak’ta vizyona girecek.

FİLMİN GALASI SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ DA KATILDI

Trabzon Maçka’da 11 Ağustos 2017’de, teröristlerle kahraman Mehmetçik’in girdiği çatışmada şehit olan Eren Bülbül ve şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in öyküsünü anlatan “Kesişme; İyi Ki Varsın Eren” filminin galası 30 Aralık 2021 Perşembe günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla gerçekleştirilmişti.

YORUM YAP