DOLAR32,5900% 0.34
EURO34,8687% 0.36
STERLIN40,6316% 0.06
FRANG35,8626% 0.71
ALTIN2.507,65% 0,93
BITCOIN2.125.5441.805

Karla Mücadele Devam Ediyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün kar yağışı uyarısı yaptığı ilk andan itibaren hızla planlamalarını yapan Giresun Belediyesi, kar yağışının başlamasıyla alarma geçti ve aldığı önlemlerle Giresunlular’ı mağdur etmedi.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Karla Mücadele Devam Ediyor

Ekipler, kırsal mahalleler, şehir merkezi, ana arterler ve ara sokaklarda kar küreme ile tuzlama ve solüsyon çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Gece ve gündüz ekipler tarafından yapılan düzenli çalışmayla birlikte araç ve yaya trafiğinde sorun yaşanmadı. Kar küreme araçlarıyla yollar açık tutulurken, kaldırımlarda da temizleme çalışması gerçekleştirildi.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, iyi bir koordinasyon ile vatandaşları mağdur etmeden süreci götürdüklerini belirterek: “Kar yağışıyla birlikte araçlarımız ve saha personellerimiz seferber oldu. Kırsal mahallelerimiz ile şehir merkezimizde ana yollar başta olmak üzere ara sokaklarımızda küreme ve tuzlama çalışması yürüttük. Önemli olan Giresun halkının sıkıntı çekmemesi, hayatını olağanüstü şartlarda da sorunsuz sürdürmesi. Kar yağışı ile birlikte sahada 200 personelimiz ile kesintisiz olarak çalıştık. Kar temizleme, kar küreme, tuzlama ve benzeri hizmetler eş zamanlı olarak yürütüldü. Hem yollar açık tutuldu, hem de kaldırımlar temizlenerek yayalar için de sorun yaşanmadı” dedi.

CAN DOSTLAR AÇ BIRAKILMADI

Belediye Veteriner İşleri ekipleri de güzel bir çalışma örneği gösterdi. Cadde ve sokaklarda bulunan kedi ve köpek evlerinde mamalar ve yiyecekler sürekli tazelenirken, can dostlar bu soğuk kış günlerinde aç bırakılmadı.

YORUM YAP