DOLAR32,3026% 0.24
EURO35,1348% 0.06
STERLIN41,2151% 0.17
FRANG35,4896% 0.24
ALTIN2.513,53% 0,12
BITCOIN69.014,914.237

Karadeniz Kadın Siyasetçiler Oluşumu Onur İttifakı’na Katıldı.

Trabzon, Rize, Ordu, Giresun, Artvin ve Sinop’ta oldukça etkin rol oynayan Kadın Siyasetçiler Oluşumu Yaşar Aydın’ın Lideri olduğu Onur Hareketi öncülüğünde kurulan Onur İttifakı’na katıldı.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Karadeniz Kadın Siyasetçiler Oluşumu Onur İttifakı’na Katıldı.

Onur Hareketi Lideri Yaşar Aydın, Türkiye’nin dört bir yanından destek görmeye devam ediyor. Güneydoğu Anadolu’dan Trakya’ya, Ege’den Karadeniz’e binlerce vatandaş yüzünü Onur İttifakı’na çevirmiş durumda. Yeni nesil siyasetin dikkat çeken ismi Yaşar Aydın’ın hareketine katılım bu kez Karadeniz’de oldu. Katılımı özel kılan ise tıpkı gençler gibi kadınların da Onur İttifakı’na güvenmesi ve İttifaka dahil olması oldu. Mevcut siyasi partilerden ve partilerin politikalarından usanan kadınların yeni umudu şimdi Onur İttifakı. Bu bağlamda Karadeniz Kadın Siyasetçiler Oluşumu, Yaşar Aydın’ın hareketine katılımda bulundu.
Oluşumun sözcülüğünü yapan Sibel Düzgün, Onur İttifakı Lideri Yaşar Aydın ile telekonferans yoluyla yapmış oldukları toplantı sonrasında ittifaka katıldıklarını söyledi. Siyasi çalışmalarını Onur İttifakı çatısı altında devam ettireceklerini vurgulayan Sibel Düzgün, Onur İttifakı’na katılma gerekçelerini ise şu ifadelerle anlattı:
“AMAÇ VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİMİZ BİR”
“Bizler 6 yıllık bir oluşumuz. Bizimle birlikte hareket eden arkadaşlarımızın sayısı 2000’e yakın. Bizler hepimiz üniversite mezunuyuz ve aramızda avukat, doktor, mühendis, ekonomist, siyaset bilimci olmak üzere her meslekten arkadaşımız var. Bizler Onur İttifakı Lideri Sayın Yaşar Aydın’ı 2019 yılında Trabzon’da misafir ettik. O günden sonra kendisini yakından takip ettik. Bizim kuruluş amacımızla ve topluma sunmuş olduğumuz çözüm önerileri ile Sayın Aydın’ın amacı ve sorunlara yönelik çözümleri neredeyse birebir örtüşüyordu. Bu da bizim Onur İttifakı ile yol yürümemizde oldukça etkili oldu.”


“ARADIĞIMIZI ONUR İTTİFAKI’NDA BULDUK”
Yaşar Aydın’ın bir fikir ve dava adamı olarak taraflarında görüldüğünü belirten Kadın Siyasetçiler Oluşumu Sözcüsü Sibel Düzgün, “Sayın Yaşar Aydın’ın fikirleri her şeyin başında insancıl. İnsana ve insanın duygularına, isteklerine hitap ediyor. Gençlerin, kadınların, milletimizin ötelenen tüm fertlerinin duygu ve düşüncelerine ortak bir yaklaşım sergiliyor. Kısacası biz kadınlar, mevcut siyasi oluşumlarda bulamadığımızı Onur İttifakı’nda bulduk” dedi.
“KADININ VARLIĞI KARANLIĞI AYDINLATIR”
Onur İttifakı Lideri Yaşar Aydın ise bünyelerine kattıkları kadınlarla ilgili, “Bizler toplum için kadın neyi ifade ediyor çok iyi biliyoruz. Yaşadığımız zaman, geçirdiğimiz günler zifiri bir karanlık. Milletçe bir karanlığın ortasındayız ve bu ortamdan ancak kadın eliyle çıkılacağının farkındayız. Kadınların varlığı o karanlıkta bir mum gibidir ve biz o mum ışığı sayesinde aydınlığa çıkabileceğimizi çok iyi biliyoruz. Bugün de kadınlar, karanlığı aydınlatmak, karabulutları dağıtmak için bizle yola koyuldular. Bu katılım gücümüze güç katacaktır” dedi.

YORUM YAP