Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,2031% 0.18
EURO33,8194% 0.02
STERLIN39,5202% 0.03
FRANG35,5001% 0.23
ALTIN2.038,06% 0,25
BITCOIN1.912.7846.521

Karadeniz Alabalığı Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Karadeniz Alabalığı Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması

Trabzon Su Ürünleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ve Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliği ile Tarımsal Yayım Hizmetleri Projesi kapsamında hazırlanan Yenilik Yayım  ve Tarımsal Yayım Projeleri kapsamında, “Karadeniz Alabalığı (Salmo Labrax) Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması: Yerli Üretim Yerli Marka Yayım Projesi” nin açılış toplantısı 26.02.2020 tarihinde İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde yapılmıştır. 

Söz konusu toplantıya; Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Metin GÜREL, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Zekeriya ATASEVER,  Trabzon Su Ürünleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nden Doç. Dr. Bilal AKBULUT, Dr. Osman Tolga ÖZEL, Proje Koordinatörü Eyüp ÇAKMAK ve teknik personelin katılımı ile gerçekleştirilmiştir.   

Toplantıda söz alan Proje Koordinatörü Eyüp ÇAKMAK; Karadeniz Alabalığı (Salmo Labrax) Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi ile;

-Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli teknik personelin ve Su ürünleri yetiştiricilik faaliyeti yapan özel işletme çalışanlarının,  Karadeniz alabalığı yetiştiriciliği ve işletme yönetimine yönelik bilgileri tazelenerek, türün biyoekolojik özellikleri ve yetiştiriciliği, biyoteknolojik uygulamalar ve yetiştiricilikte yeni teknoloji kullanımı konularında yerinde yapılacak uygulama çalışmaları ile türün yetiştiriciliğine yönelik tecrübe kazanmaları sağlanacağını,

–  Ordu İlinde yetiştiricilik yapılan tesislerde, Karadeniz Alabalığı türünün yetiştiriciliği yaygınlaştırılarak, dolayısıyla tüketicinin tercihine katkı sağlanacağı belirtilmiştir.

– Toplantı karşılıklı soru ve cevaplar ile sona ermiştir.

YORUM YAP