DOLAR32,1840% 0.15
EURO35,0400% 0.16
STERLIN41,1345% 0.22
FRANG35,3050% 0.37
ALTIN2.425,69% -0,16
BITCOIN67.805,59-1.091

Kahramanmaraş’ta 7,4 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi

Giresun Valisi Sayın Enver Ünlü, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve ilimizden de hissedilen 7,4 büyüklüğündeki deprem ile ilgili gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Kahramanmaraş’ta 7,4 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi

Vali Ünlü, yaşanan depremle ilgili olarak yaptığı ilk paylaşımda “Kahramanmaraş ilimizin Pazarcık ilçesinde meydana gelen, ilimizden de hissedilen 7,4 büyüklüğündeki deprem ile ilgili gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Birimlerimize ulaşan herhangi bir şüpheli ihbar bulunmamaktadır. Rabbim milletimizin yardımcısı olsun.” cümlelerine yer verdi.

AFAD Başkanlığından yapılan açıklamalara göre 6 Şubat 2023 tarihinde saat 04.17’de meydana gelen depremin ardından en büyüğü 6,6 büyüklüğünde olmak üzere an itibarıyla 42 artçı deprem daha meydana gelmiştir.

Deprem; Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya ve Adana başta olmak üzere çevre illerde yoğun şekilde hissedilmiştir. SAKOM’dan alınan ilk bilgilere göre an itibarıyla Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman ve Malatya’da 76 vatandaşımız hayatını kaybetmiş; Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Malatya, Osmaniye, Hatay ve Kilis’te 440 vatandaşımız yaralanmıştır.

Türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında depremin seviyesi 4.seviye olarak ilan edilmiş olup illerimizde ve Başkanlık AFAD merkezinde tüm afet grupları toplanmıştır. Bu kapsamda Vali Enver Ünlü başkanlığında ilgili kurum amirleriyle İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde durum değerlendirmesi ve takibi başlatılmıştır.

Vali Ünlü, AFAD merkezindeki çalışmalarla ilgili olarak da “AFAD’dayız… İlgili tüm birimlerimiz teyakkuz halinde… Çalışmalarımızı itinayla değerlendiriyor ve gelişmeleri yakından takip ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.