DOLAR32,5038% 0.08
EURO34,7826% -0.12
STERLIN40,2943% -1.04
FRANG35,7169% 0.28
ALTIN2.499,53% 0,61
BITCOIN2.130.6470.115

Kabul Töreni yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Cumhuriyetimizin ilanının 99’uncu yıl dönümünü münasebetiyle Vali Enver Ünlü ve eşi Sema Ünlü Hanımefendi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Kabul Töreni yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kabul Töreni yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde 29 Ekim Cuma günü saat 19.30’da Yeşil Giresun Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde düzenlenen törene; Şehit aileleri, gaziler, İl Protokolü, askeri ve mülki erkân, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, meslek odaları temsilcileri, kooperatif temsilcileri, sporcular, öğrenciler ve çeşitli temsil gruplarından oluşan çok sayıda davetli katıldı.

Salona girişte davetlileri karşılayan Vali Enver Ünlü ve eşi Sema Ünlü Hanımefendi, tüm davetlileri tek tek selamladı. Karşılamanın ardından salona geçen Vali Ünlü ve eşi Hanımefendi, misafirleriyle yakından ilgilenirken davetlilere çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Salonda, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan tören; Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Sayın Valimiz Enver Ünlü’nün konuşmasıyla devam etti.

Konuşmasına davetlileri selamlayarak başlayan Vali Ünlü “Kabul Töreni’mize icabet ettiğiniz için her birinize gönülden teşekkür ediyor ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nızı içtenlikle kutluyorum. Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.

Ne mutlu bizlere ki kayıtsız ve şartsız biçimde bu ülkenin en büyük kazanımlarından biri olan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere hediyesi Cumhuriyet’imizin 99. yaşını büyük bir coşku ve heyecanla kutluyoruz…

Cumhuriyet, bağımsızlık aşkı uğruna atan yüreğimizdir. Aslında birçok şeydir Cumhuriyet. Sahip çıkılan ve daima çıkılacak Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarının kutlu bir emanetidir…

İkinci yüzyılına hazırlanan Türkiye Cumhuriyeti, son devletimizdir. Biliyoruz, bu devlet hiç de kolay kurulmadı.

Bu devleti ışık tutan, siyahı beyaz yapan, maneviyatıyla maddiyatı yenen, yokluğuyla varlığa galip gelen şanlı ecdadımız kurdu…

Fikri, düşüncesi, etnik kimliği, mezhebi; hiçbir ayrım gözetmeden, vatan için bir olanlar, birlik olanlar kurdu…

Türlü imkânsızlıklar içinde bize vatandaşı olmaktan onur duyduğumuz bir devlet, bir Cumhuriyet hediye ettiler.

Bugün, alnımız açık, başımız dik, hak davamızı savunuyorsak,

Bugün, mazlum milletlerin sesi olan bir devletimiz varsa, Cumhuriyetimizi kuran milli ruh, milli şuur, milli duruş sayesindedir.

Yegâne kalemiz de bu ruhtur. Bu şuurdur. Bu ruhun yenemeyeceği düşman, bu şuurun aşamayacağı engel yoktur.

Türkiye Cumhuriyeti, yeryüzünde yazdığımız; istiklal, hürriyet, kardeşlik, birlik, medeniyet destanlarının sonuncusudur.

İşte bugün Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına, Türkiye Yüzyılına doğru bu büyük uyanış ve şahlanış ikliminde gidiyoruz.

Türkiye Yüzyılının 2023, 2053 ve 2071 hedefleri bizim için çizilmiş ufuklardır. Bu hedefleri Aziz Milletimizin inançla, gayretle zirveye taşıyacağından zerre şüphe duymuyoruz.

Dikkatli bakan gözler; bu yeni vizyonda; 1071’i, 1299’u, 1453’ü, 15 Temmuz’u, diriliş mücadelelerimizi, bizi var eden zaferlerimizi, 42. ve 47. Gönüllü Alaylarımızı, bu yolda hep birlikte Milletçe yazdığımız destanları görebilirler.

Hamdolsun ki bu kuşatıcı vizyon hayallerin ötesine uzanıyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Cumhuriyetimizin yeni yüzyılına güçlü bir başlangıç yaparak yakın, orta ve uzak gelecekteki milli hedeflerimize kararlılıkla yürüyeceğiz ve Türkiye Yüzyılı için çok çalışacağız…

Yerli otomobilimiz TOGG, Marmaray ve Avrasya Tüneli, İstanbul Havalimanı, Yavuz Sultan Selim, Osmangazi, 1915 Çanakkale köprüleri, tamamen yerli ve milli savunma sanayi ürünleri kızıl elma, muharip uçak, ihalar, sihalar, akıllı ve son nesil füzelerimiz, atak helikopteri, radar sistemleri, otomatik tüfekler, öte yandan şehir hastanelerimiz, bilim adamlarımız, yerli aşımız, sınai-zirai yatırımlarımız, insanı yaşat ki devlet yaşasın temelinde sosyal destek programlarımız, mavi vatanda haklarını çiğnetmeyen, yer altı kaynaklarını çıkaran, şehircilikte örnek alınan, eğitim, ulaşım ve gençlik ve spora verdiği önemle çağ atlayan bir TÜRKİYE var!..

Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde temelleri atılan Türkiye Yüzyılında duraklama ya da gerilemeye mahal vermeden, doğru hamleler ile inşallah ülkemizi dünyada örnek bir konuma taşıyacağız…

Türkiye Yüzyılını, milli geliri atağa kaldıracak yüksek katma değerli ve ileri teknoloji ürünlerinin üretimi ile dünyada kalkınma ekolünün bir numarası haline gelecek yönetim sistemiyle yükselteceğiz…

Türkiye Yüzyılını, İdlib’te, Cerablus’ta, El Bab’ta, Akdeniz’de, Libya’da, Kıbrıs’ta, Zeytin Dalı’nda, Pençe Kilit’te hak ve menfaatlerimizi koruyan, güvenliğimizi sağlayan, huzur ve güven iklimini sağlayan kahramanlarımızla yükselteceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Vali Enver Ünlü, konuşmasını “Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin Banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere; nice adsız, kefensiz kahramanımızı, Aziz Şehitlerimizi, Kahraman Gazilerimizi ve 14 Ekim’de Bartın’ın Amasra ilçesindeki maden ocağında meydana gelen patlamada şehadete eren 41 madencimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Barışın, bilimin, dijitalin, başarının, değerlerin, gücün, iletişimin, şefkatin, üretimin, verimliliğin, kalkınmanın, sürdürülebilirliğin, haklının, istiklalin, istikrarın, istikbalin yüzyılı için başlayan Türkiye Yüzyılının Aziz Milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

Aziz Milletimizin ve siz çok kıymetli Giresunlu hemşehrilerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı içtenlikle kutluyor; sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Kalın sağlıcakla…” cümleleriyle tamamladı.

Vali Ünlü’nün konuşmasının ardından günün anlam ve önemini belirten sinevizyon gösterimi sunuldu. Akabinde günün anlam ve önemine binaen hazırlanan kutlama pastası, Vali Enver Ünlü ve eşi Sema Ünlü Hanımefendi ile davetliler tarafından hep birlikte kesildi.

Kabul töreni, kesilen kutlama pastasının davetlilere ikramı, Vali Ünlü ve eşi Hanımefendi’nin davetlilerle yaptığı sohbetler ve hatıra fotoğrafı çekimlerinin ardından sona erdi.

YORUM YAP