DOLAR33,0853% 0.17
EURO36,2364% 0.45
STERLIN43,1073% 0.41
FRANG37,4565% 1.34
ALTIN2.614,08% -0,29
BITCOIN64.660,01-0.477
reklam

Jandarma’nın Kuruluş Dönümü Törenlerle Kutlandı!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Jandarma’nın Kuruluş Dönümü Törenlerle Kutlandı!
reklam
Giresun İl Jandarma Komutanlığında 14 Haziran Cuma günü saat 14.00’te gerçekleştirilen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.
Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin’in kutlama mesajının okunmasıyla devam eden program, günün anlam ve önemini belirten konuşmalarla sürdü.
Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 185’inci yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri; Vali Mehmet Fatih Serdengeçti ve protokol üyeleri tarafından takdim edildi.
Hediye takdim töreninin ardından program, Köpek Timlerinin gösterisi ve JÖH Tabur Komutanlığının rehine kurtarma ve kuleden iniş gösterisi ile devam etti.
Tören geçişinin ardından stantların gezilmesiyle devam eden program, Jandarma eski ve yeni temalı resim sergisinin gezilmesi ile sona erdi.
Giresun İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Özgür Özer’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen törene Sayın Valimiz Mehmet Fatih Serdengeçti başta olmak üzere Giresun Milletvekilleri Prof.Dr. Nazım Elmas ve Ertuğrul Gazi Konal, Belediye Başkanı Fuat Köse, Cumhuriyet Başsavcısı Zeynel Abidin Akkiraz, Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş, Bulancak Kaymakamı Ünal Koç, il protokolü, şehit aileleri, gaziler, jandarma personeli ve vatandaşlar katıldı.
SAYIN VALİMİZ “TÜRK JANDARMASI, DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE VE YARIN DA BİR ONUR VE GÜVEN ABİDESİ OLMAYA DEVAM EDECEKTİR.” DEDİ
Törende bir konuşma yapan Vali Serdengeçti “Kurulduğu günden bu yana aziz milletimizin huzuru, asayişin temini ve devletimizin güvenliği için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak canla başla hizmet veren; tarihi şan, şeref ve başarılarla dolu Jandarma Teşkilatı’mızın kuruluşunun 185. yıl dönümünü kutlamanın haklı gurur ve mutluluğunu hep birlikte paylaşıyoruz.
Ay yıldızlı bayrağımızın dalgalandığı ve aziz milletimizin ihtiyaç duyduğu her yerde şefkat elini insanımıza uzatan yiğitlerimiz, daima medar-ı iftiharımız olmuştur. Dünyadaki benzerleri arasında hem teknik ve beşeri kapasitesi ile hem de saha başarısıyla en önde gelen teşkilat şüphesiz Türk Jandarmasıdır.
Terörle mücadeleden asayişe, narkotikten siber suçlara, kaçakçılıktan trafiğe kadar gece gündüz demeden fedakârca hizmet eden Jandarma Teşkilatı’mız gerek iç güvenlik harekâtında gerekse sınır ötesi operasyonlarda gösterdiği azim, kararlılık ve başarılarla da aziz milletimizin en büyük güvencelerindendir.
Sahip olduğu 185 yıllık birikim ve tecrübe çerçevesinde oluşturduğu vizyonla kendisini daima yenileyen Jandarma Teşkilatı’mız; cesareti, disiplini, vatan sevgisi ve üstün görev bilinciyle sorumluluklarını eksiksiz bir şekilde yerine getirmektedir.
Kahraman Jandarmalarımız kendilerine tevdi edilen görevlerinin yanı sıra hayata geçirdikleri insan odaklı sosyal projeler ve kültürel hizmetlerle de devlet-millet kaynaşmasında çok önemli bir köprü rolü üstlenmektedir.
Ulu bir çınar gibi 2 asırlık kökleriyle 1839 yılından bu yana vatan toprağına ve mazisine sımsıkı bağlı, envanter ve personel kapasitesiyle geniş bir görev sahasına gölgesi düşen, teknolojisi ve yenilikçi anlayışıyla göğe uzanır gibi geleceğe uzanan Türk Jandarması, dün olduğu gibi bugün de ve yarın da bir onur ve güven abidesi olmaya devam edecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle; Jandarma Teşkilatı’mızın 185. kuruluş yılını kutluyor, başta Türkiye Cumhuriyeti’nin banisi ve eşsiz komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatan uğruna şehadete eren aziz şehitlerimizi tazim ve rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, görevi başındaki tüm teşkilat mensuplarımıza aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.
Bu şerefli üniforma içinde ülkemize hizmet etmiş olan herkesi de saygı ile selamlıyor, şimdiden mübarek Kurban Bayramı’nızı da tebrik ediyorum.
Devletimizin güvenlik bütünlüğünün ayrılmaz ve en önemli parçalarından biri olan kahraman Jandarmalarımız; Allah yar ve yardımcınız olsun…” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP