İzmir’e Yardım Tırları Yola Çıktı! « Bulancak Ajans

7 Haziran 2023 - 10:20

İzmir’e Yardım Tırları Yola Çıktı!

İzmir’e Yardım Tırları Yola Çıktı!
Son Güncelleme :

07 Kasım 2020 - 21:43

Giresun Belediyesi tarafından İzmir depreminde mağduriyet yaşayan vatandaşlar için başlatılan yardım kampanyasının ilk etabı için iki tır dolusu kuru gıda, giyecek ve barınma malzemesi deprem bölgesine gönderildi.

Tırlar Botanik Park’tan hareket ederken, Belediye Başkanımız Aytekin Şenlikoğlu, burada yaptığı konuşmada: “Öncelikle İzmir’imize ve Türkiye’mize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” diyerek şunları söyledi:

“Tüm ülke gibi biz de elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Şimdi de herkesin desteğiyle birlikte İzmir’e iki destek tırımızı gönderiyoruz. Bu tür felaketler her zaman herkesin başına geliyor. Bizim de kısa bir süre önce yaşadığımız sel felaketi var. Bu sel felaketinde Sayın Cumhurbaşkanımızın, bakanlarımızın, tüm ülkenin milletimizin yanında olduğunu hissettik. Şimdi de hep birlikte İzmir’imizin yanındayız. Hep birlikte el ele gönül gönülle inşallah İzmir’imize bu depremin ve acının bir nebze de olsa unutturmaya çalışmak için Giresun’umuzdan Giresunlu’muzdan İzmir’e destek için buradayız. Tekrar geçmiş olsun diyorum. Allah bir daha böyle felaketler göstermesin.”