İYİ Partili Eroğlu’ndan Müftülüğe tepki

Yayınlanma Tarihi :

İYİ Parti Giresun İl Başkanı Abdulkadir Eroğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e alenen hakaret eden Mustafa Demirkan’ı Reisül-Kurra sıfatıyla hafızlık icazet törenine davet eden Giresun İl Müftülüğü’nü sert sözlerle eleştirdi.

Atatürk’e hakaret eden şahıs hakkında işlem yapılmadığını anımsatan Başkan Eroğlu, “Mustafa Demirkan isimli şahıs, 28 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un da katılımıyla Ayasofya’da düzenlenen törende cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e lanet okumuştu. Başbuğ Atatürk’e alenen lanet okuyan bu herifi Milis Yarbay Osman Ağa’nın memleketi, Kuvay-ı Milliyeciler şehri Giresun’a davet etmek için çok mu aramışlar!” diye sordu.

Çok sayıda insanın “cumhurbaşkanına hakaretten” suçlandığını anımsatan Başkan Eroğlu, “Muhalefeti susturmaya çalışan iktidar, atılan her sosyal medya mesajının peşine düşerken, bu şahıs hakkında hiçbir işlem yapılmamıştır. Giresun Valiliği İl Müftülüğü’nün bu yanlıştan bir an önce dönmesini bekliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, cumhuriyetin değerlerine yönelik saldırılara asla izin vermeyeceğiz” dedi.
Basın No: