Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR28,9208% 0.08
EURO31,4850% -0.1
STERLIN36,7790% 0.63
FRANG33,2729% 0.81
ALTIN1.924,11% 1,83
BITCOIN1.123.3841.037

İstiklal Marşımızın Kabulünün 99. Yıldönümü

İstiklal Marşımızın TBMM tarafından kabulünün 99. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü, tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
İstiklal Marşımızın Kabulünün 99. Yıldönümü

İlimizde ki törenler, 12 Mart Perşembe  günü saat 10.00’da Vahit Sütlaş Sahnesinde Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları’nın teşrifleri ve protokolün yerini almasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programa, Giresun Halk Eğitim Merkezi işaret dili kursiyerleri İstiklal Marşımıza işaret dilinde eşlik etti.

Giresun Mimar Sinan Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan program, Okul müdürü Cemalettin Aydınoğlu’nun “Mehmet Akif Ersoy’un dava adamlığı ve İstiklal Marşı’nın anlam ve önemini belirten açılış konuşması ve ardından İstiklal Marşı’mızın yazarı büyük  üstat Mehmet Akif Ersoy’un hayatını anlatan
kısa film gösterisi, okunan şiirler ve  “İstiklale Giden Yol” konulu tiyatro ile devam etti.

İstiklal marşımızın dünya durdukça, ilelebet söyleneceğini ifade eden Vali Sarıfakıoğulları programı hazırlayan öğretmen ve  öğrencilere teşekkür ederek şunları kaydetti; “Milli şairimiz, bağımsızlık şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle yâd ediyoruz. Dünya döndükçe Ay-Yıldızlı Bayrağımız gönderde dalgalanacak ve Dünya döndükçe Şanlı Marşımız, İstiklal Marşımız haykırılarak söylenmeye devam edecektir.”

İstiklal Marşımızın TBMM tarafından kabulünün 99. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü programı; ilkokullar ve ortaokullar arası İstiklal Marşını güzel okuma yarışmasında ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin Vali Sarıfakıoğulları ve diğer katılımcılar tarafından verilmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

YORUM YAP