İskele Sancak Evde Kal Bulancak « Bulancak Ajans

29 Ocak 2023 - 09:39

FERDA AKGÜL (Sabrın Hududu) http://bulancakajans.com , http://fatihhaber.com , http://giresungazete.net ve günlük ulusal yayın yapan http://oncevatan.com.tr da köşe yazarı e-posta adresi: akgulgida@hotmail.com

Ferda AKGÜL

İskele Sancak Evde Kal Bulancak

İskele Sancak Evde Kal Bulancak
Son Güncelleme :

15 Nisan 2020 - 20:58

Yaklaşık iki aydır Yüce Devletimiz bütün organları ile Korona salgınına karşı canla başla mücadele etmektedir. Başta Sağlık Çalışanlarımız, Güvenlik ve Kolluk Güçlerimiz, Zabıta ve Belediye Hizmeti Görevlilerimiz, Basınımız, STK’lar, top yekün bu salgın illeti karşısında gerekli uygulama, önlem ve uyarıcı anons, ilan v.b. leri ile sürekli olarak vatandaşlarımızı uyarmakta ve bilgilendirmektedir. Alınan yasalar gereğince 65 yaş ve üstü, 20 yaş ve altı insanlarımızın dışarı çıkma yasağından tutun dolmuş, servis ve özel araçlarımızı nasıl kullanacağımıza, çalışan işletmelerde nasıl tedbir alınması gerektiğine, marketlerde nasıl alışveriş yapacağımıza kadar gerek görsel, gerekse yazılı olarak anlatılmaktadır. Bunlar tamamen insanımızın menfaatine olmasına rağmen maalesef görüntü fevkalade şaşırtıcıdır. Mücbir sebep olmadıkça evimizde kalmamız gerekmekte iken sokaklarımız, marketler v.b. yerler yine tıklım tıklım, sosyal mesafe darmadağınık bir haldedir.
Bu durum gösteriyor ki, alınan tedbirler ve koyulan kurallar, dikkat çekici, ikna edici ya da yeterli görülmeyip, daha farklı ve sıkı belkide daha katı tedbirleri almayı gerektirecektir. BULANCAK İNSANI bugüne kadar hiç bir konuda olaylara duyarsız kalmamışken kendisini, ailesini ve çevresini bu kadar ihmal etmesi ve riske atması anlamsız ve manasızdır.
Hepimiz birbirimizden sorumluyuz. Birbirimizi dostane uyarmakla mükellefiz.
Aksi takdirde bütün uğraşlar ve çalışmalar boşunadır. Hebadır, ziyandır.
Tüm sağlık çalışanlarımızın göz yaşıdır.
Haydi Bulancak, yazık etme emeklere
Hastanede gecesini gündüzüne katarak çalışanlar senin kardeşin, ağabeyin ablan, çocukluk ya da okul arkadaşın. Bir aydır görmediğin yan komşun. Bunca emeği heba etmek sana yakışmaz Bulancak. Eğer sokağa çıkmaya mecbur isek lütfen maskemizi takalım, sosyal mesafemizi koruyalım. Hijyen kurallarına uyalım. Uymayanlara hatırlatalım. Bir günde olsa caddeleri boş bırakalım. Bütün bu uygulamaların sağlığımız için olduğunu bilelim. Ürettiğimiz hiç bir mazeret kaybettiklerimizi asla geri getirmez. Öyleyse “İSKELE SANCAK EVDE KAL BULANCAK” diyelim.
Bulancak MHP İlçe Başkanı
Olgun Gedik