DOLAR32,5205% 0.69
EURO34,9238% 0
STERLIN41,4968% 0.54
FRANG36,3537% 0.63
ALTIN2.406,23% 0,64
BITCOIN66.755,00-2.197
reklam

İçişleri Bakanı Soylu Giresun’da!

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, 11 Nisan Pazar günü bir dizi toplantı ve incelemelerde bulunmak üzere Giresun’a geldi. Bakan Soylu’yu Giresun’a gelişte Ordu-Giresun Havalimanında Giresun Valisi Sayın Enver Ünlü karşıladı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
İçişleri Bakanı Soylu Giresun’da!
reklam

Havalimanında ki karşılamanın ardından Giresun Valiliği’ne geçen Bakan Soylu, Valilik önünde tören mangası ve protokol tarafından karşılandı.

Valilik Toplantı Salonunda, saat 09.00’da İçişleri Bakanı Soylu Başkanlığında, Giresun ilinde 22 Ağustos 2020 tarihinde meydana gelen sel felaketi ile ilgili yapılan çalışmaların ele alındığı Afet Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başkanlığındaki toplantıya; İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Vali Enver Ünlü, Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk, Av.Sabri Öztürk ve Av. Kadir Aydın, Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu, AFAD Başkan Vekili Hamza Taşdelen, Vali Yardımcıları Mehmet Fikret Çavuş, Metin Maytalman ve Dr.Hasan Tanrıseven, Vali Yardımcısı Vekili Selçuk Aslan, Dereli Kaymakamı Murat Atıcı, Doğankent Kaymakamı Tuncay Karataş, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Muhammet Sevinç, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, Sahil Güvenlik 73 Komutanı Yüzbaşı Fırat Aslan, AK Parti İl Başkanı Kenan Tatlı ile ilgili kurum yöneticileri katıldı.

Toplantının açılışında bir konuşma yapan Soylu “22 Ağustos 2020 tarihinde Giresun ilimizde meydana gelen sel felaketinin ardından yapılan iyileştirme çalışmalarını değerlendirmek üzere bugün burada bir araya gelmiş bulunmaktayız.

Afet sonrası iyileştirme çalışmalarımızda iki hedefimiz bulunmaktadır. Birincisi; kaybettiklerimizi yerine koymak, insanların hayatını afet öncesindeki duruma getirmek, can kayıpları hariç her türlü kaybı tekrar yerine geri getirmeye çalışmak. İkinci hedef de aynı afetin tekrar yaşanmamasını temin edecek önlemleri hep birlikte almak. Yağmur elbette ki tekrar yağacak. Bunun bir afete, bunun bir sele dönüşmemesi için hep birlikte gereken önlemleri almalıyız. İşte bunu tam da iyileştirme çalışmalarımız sırasında yapmamız gerekir.

Afetler, afet neticesinde alınan hasardır. Bir yerde zarardır, bir yerde değişim için büyük bir fırsattır. Dünyadaki pek çok ülke, afetler sonrasında zarara yol açan yapılaşma sorunlarını, afet sonrası yapılaşma çalışmalarıyla hallettiler. İlgili kanunları çıkardılar, tedbirlerini aldılar, yaşanan afet dolayısıyla bir takım dirençlerde kırıldığı için bir nevi afeti geleceğe yönelik bir fırsat haline dönüştürmüş oldular. Onun için bizlerde buradaki çalışmalarımızda hiçbir gereklilikten, bilimsel ve teknik olarak yapılması gereken verilerden sarfı nazar etmeden bu çalışmalarımızı, gelecekte ki olası afetlerden zarar görmeyecek şekilde gerçekleştirmemiz, planlamamız ve fiiliyata dönüştürmemiz lazım” diyerek afet sonrası yapılan çalışmalar hakkında bilgi aktardı.

Bakan Soylu, Valilikteki afet değerlendirme toplantısının ardından,  Giresun Merkez Teyyaredüzü Mahallesi’nde yeni yapılan 112 Acil Çağrı Merkezi Hizmet binası içerisinde yer alan İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü’nde incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı. Soylu, Dereli ve Doğankent ilçelerinde afetin yaralarının sarılması için yapılan çalışmaları da yerinde inceleyecek.

YORUM YAP