Hava Sıcaklıkları Mevsim Normallerinin Üzerinde Seyredecek « Bulancak Ajans

1 Haziran 2023 - 23:05

Hava Sıcaklıkları Mevsim Normallerinin Üzerinde Seyredecek

Hava Sıcaklıkları Mevsim Normallerinin Üzerinde Seyredecek
Son Güncelleme :

02 Temmuz 2020 - 21:11

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun Güney, İç ve Batı Kesimlerinde Hava Sıcaklıklarının Artmaya Devam Edeceği ve Mevsim Normallerinin 5 ila 7 Derece Üzerinde Seyredeceği Tahmin Ediliyor.

Önümüzdeki bir haftalık süreçte ülkemizin, Basra Alçak basıncı sebebi ile sıcak havanın etkisinde kalacağı tahmin ediliyor. Kuzeydoğu kesimleri dışında yurtta yağış beklenmiyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğu kesimlerinde öğleden sonraları kısa süreli mevzi gök gürültülü sağanak yağış geçişleri görüleceği, diğer yerlerde havanın genellikle az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor.

Yurdun güney, iç ve batı bölgelerinde mevsim normallerinin birkaç derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının yarından itibaren önümüzdeki hafta ortasına kadar daha da artacağı ve mevsim normallerinin 5 ila 7 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Üç büyük ilimizde beklenilen hava durumları ise;

Ankara’da önümüzdeki bir haftalık süreçte yağış beklenmiyor. Havanın parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının artarak mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği, önümüzdeki bir haftalık süreçte en yüksek hava sıcaklığının 33 ila 36 dereceler arasında seyredeceği tahmin ediliyor.

İstanbul’da hafta sonundan itibaren önümüzdeki bir haftalık süreçte yağış beklenmiyor. Havanın parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Önümüzdeki bir haftalık süreçte en yüksek hava sıcaklığının 31 ila 34 dereceler arasında seyredeceği tahmin ediliyor.

İzmir’de de önümüzdeki bir haftalık süreçte yağış beklenmiyor. Havanın az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının mevsim normalleri üzerinde olacağı ve en yüksek hava sıcaklığının 34 ila 37 dereceler arasında seyredeceği tahmin ediliyor.