Hava sıcaklıkları hissedilir derecede artacak! « Bulancak Ajans

29 Eylül 2023 - 16:58

Hava sıcaklıkları hissedilir derecede artacak!

Hava sıcaklıkları hissedilir derecede artacak!
Son Güncelleme :

26 Aralık 2020 - 16:28

Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada,  ”Hava sıcaklıkları hissedilir derecede artacak! Batı kesimler dışında ülkemizde yağış beklenmiyor!” uyarısında bulunuldu!

Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklama şöyle; Ülkemizde mevsim normalleri civarı ve yer yer altında seyreden hava sıcaklıklarının bugünden itibaren artamaya başlayacağı ve hafta sonu kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 7 ila 10, diğer bölgelerde 3 ila 6 derece üzerine çıkması bekleniyor.

Mevsim normallerinin üzerindeki sıcaklıkların önümüzdeki hafta boyunca devam edeceği, batı kesimler dışında ülkemizde önemli bir yağış görülmeyeceği tahmin ediliyor.

Hafta sonu bazı illerimizde beklenen en yüksek hava sıcaklıkları; Ankara’da 13, İstanbul ve İzmir’de 17, Antalya ve Adana’da 19, Samsun’da 20, Trabzon’da 19, Erzurum’da 2, Diyarbakır’da 10 derece civarında olacak.

Kuzey iç ve batı bölgelerde rüzgarın güney yönlerden orta kuvvette, kuzeybatı kesimlerde kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmelere ve ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.