DOLAR32,5330% 0.7
EURO34,8895% -0.11
STERLIN41,5685% 0.56
FRANG36,4189% 0.71
ALTIN2.407,01% 0,67
BITCOIN66.945,76-2.171
reklam

Hasan Tepesi’nde Ulaşım Sorunu!

İstanbul’un Çamlıca Tepesi’ni andıran ve Giresun’un manzarasını seyretmek isteyenlerin uğrak yeri olan Hasan Tepesi’nde Giresun Belediyesi’nin yaptığı çalışma sebebiyle araçla ulaşımda sıkıntılar yaşanıyor.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Hasan Tepesi’nde Ulaşım Sorunu!
reklam

Yağmur sularının yer altına alınması çalışmalarının yürütüldüğü Seldeğirmeni Mahallesi’ndeki çalışmalar kapsamında çalışmaların devam ettiği Hasan Tepesi’ne ulaşımı sağlayan yol araç trafiğine kapatıldı.

Hasan Tepesi’ndeki Tepe Cafe çalışanlarından öğrendiğimiz bilgiye göre yaklaşık 2 hafta kadar daha devam edecek çalışmaların ardından yol tekrar vatandaşların kullanımına açılacak.

HASAN TEPESİ İÇİN 2 AYRI ARAÇ GÜZERGAHI VAR

Giresun’un eşsiz manzarasını seyretmek isteyenlerin buluşma noktası olan Hasan Tepesi’ne Giresun Merkez’den 2 ayrı yoldan ulaşılıyor.

Giresun Kent Hastanesi’nin üst tarafındaki ara sokaktan gidildiğinde 23 Nisan İlköğretim Okulu’na ulaşılıyor. Okulun sol tarafından yukarıya devam eden yokuşu takip ettiğinizde ise Hasan Tepesi’ne ulaşılıyor.

Bir diğer güzergâh ise Debboy’dan eski Doğum Evi Hastanesi yolundan yukarıya devam edildiğinde sadece 1 aracın geçebildiği oldukça dar ve dik bir yokuş var. Bu yokuşutan yukarıya çıktığınızda Hasan Tepesi’ne ulaşıyorsunuz. Ancak bu güzergâh oldukça tehlikeli. Bu yol o kadar dar ki 2 aracın yan yana geçmesi imkânsız. Bu yolda eğer 2 araç karşılaşırsa yukarıdan gelen aracın geriye gitmesi mümkün gözükmüyor. Aşağıdan gelen aracın ise geriye giderken kaza yapma ihtimali oldukça yüksek.

Bu yoldaki ciddi kaza riski olması sebebiyle Valilik ve Belediye’nin ortak bir karar alarak bu yolun sadece tek yönlü olarak kullanılması gerekmektedir. Tek yönlü olarak kullanımı için ise bizim gördüğümüz kadarıyla yukarıdan aşağıya kullanım daha güvenli gözüküyor. Özellikle acemi şoförlerin aşağıdan yukarıya araç sürmesi büyük riskler barındırıyor.

GİRESUN HASAN TEPESİ’Nİ TANIYALIM

Hasan Tepesi, Giresun şehir merkezini, Giresun Adası’nı ve Karadeniz’in sonsuz maviliğini en iyi keşfedebileceğiniz manzara izleme noktalarından biridir. İstanbul’da Çamlıca Tepesi ne anlama geliyorsa; Giresun’da da Hasan Tepesi aynı anlama geliyor. Giresun’da günbatımını Hasan Tepesi’nden izlemek ayrı bir keyif…

Haber: Fatma Uğurlu 

YORUM YAP