Harşit Vadisi Platformu’Ndan Duble Yol Çağrısı « Bulancak Ajans

3 Şubat 2023 - 04:53

Harşit Vadisi Platformu’Ndan Duble Yol Çağrısı

Harşit Vadisi’ne yapılacak yatırımlar ile ilgili çalışmalar yapmak amacıyla Tirebolu Dernekleri Federasyonu (TİRDEF), Harşit Federasyonu, bazı dernek ve kişilerce kurulan ve birçok sivil toplum örgütü tarafından….

Harşit Vadisi Platformu’Ndan Duble Yol Çağrısı
Son Güncelleme :

30 Mayıs 2022 - 7:28

desteklenen Harşit Vadisi Platformu, Harşit vadisine yapılacak öncelikli yatırımın duble yol olduğunu açıkladı.

TİRDEF Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen basın toplantısına Harşit Vadisi Kurucu Başkanı Çınar Çetinkaya, TİRDEF Genel Başkanı İbrahim Aydın, Harşit Federasyonu Genel Başkanı Temel Bilecen, Doğankent ve Çevre Köyleri Derneği Başkanı Turan Kabadayı, Zeytinburnu Tirebolular Derneği Başkanı Recep Karayakupoğlu, Giresun Medya Platformu Başkanı İbrahim Balcıoğlu ile Spor Yazarı ve Televizyon Yorumcusu Haldun Domaç katıldı.

Harşit Vadisi Kurucu Başkanı Çınar Çetinkaya platformun kurulma çalışmaları ve amaçları konusunda açıklamalarda bulundu. 

Çetinkaya, “Harşit Vadisi Platformunu tanıtmak ve Tirebolu-Torul Duble yol projesini anlatmak üzere hafta arasında kurucularımızdan Kenan Paltun ve Bilal Doma ile TBMM’nde çeşitli görüşmeler yaptık. Milletvekillerimiz Cemal Öztürk, Sabri Öztürk ve Emine Gülizar Emecan’a yaptığımız ziyaretlerde platformumuzun amacını anlatıp, Harşit Vadisi’ne yapılmasını istediğimiz yatırımlar konusunda destek istedik. Ayrıca Harşit Vadisi’ni, burada daha önce sivil toplum örgütlerinin yaptığı çalışmaları, hangi yatırımı neden istediğimizi anlattığımız tanıtım kitapçığımızı da hediye ettik. Projesi daha önceki yıllarda yapılan Tirebolu-Torul duble yolunun yatırım kapsamına alınması için vekillerimizle görüş alışverişinde bulunduk.” dedi.

TİRDEF Başkanı İbrahim Aydın, Harşit Federasyonu Başkanı Temel Bilecen ve Giresun Medya Platformu Başkanı İbrahim Balcıoğlu da yaptıkları konuşmalarda Tirebolu’ya, Harşit’e ve vadiye yapılacak yatırımlar konusundaki düşüncelerini ifade ederek Harşit Vadisi Platformu ile birlikte bölgeye yapılacak yatırımlar konusunda çalışmalarına devam edeceklerini belirttiler.

Haldun Domaç TİRDEF Genel Başkanlığı yaptığı dönemde Tirebolu ile ilgili birçok konuda yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. Domaç platformun çalışmalarının genişletilmesi ve devamlılığının sağlanması gerektiğini, bu konuda sivil toplum kuruluşları ve halka bölgeye yapılacak yatırımların neden yapılması gerektiğinin iyi anlatılması gerektiğini belirtti.

Kapanış konuşmasını yapan Çınar Çetinkaya, gerek Kuşkaya gölet barajının yapılması, gerek turizm gerekse kültürel yatırımların vadiye yapılabilmesi için öncelikle Tirebolu-Torul duble yolunun yapılması gerektiğini belirterek platformun birinci önceliğinin duble yolun yatırım kapsamına alınması olduğunu söyledi. Çetinkaya bu yolun yapılmasının ardındın platformun vadi boyunca yapılacak diğer yatırımlar konusunda da çalışmalar yapacağını söyledi.

Haber: Abdullah Öner Meral- Harşit TV