Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,3265% 0.29
EURO33,9156% 0.12
STERLIN39,6153% 0.15
FRANG35,3684% 0.1
ALTIN2.061,14% 0,40
BITCOIN1.931.254-1.46

Güler, Fındık bizim derdimiz

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Güler, Fındık bizim derdimiz

BAŞKAN GÜLER FINDIKTA SON SÖZÜ SÖYLEDİ MECLİS TEMMUZ AYI TOPLANTISINI YAPTI

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi.

Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’in Ordu Valiliği’nde düzenlenen Bolaman Havzası Entegre Projesi Fizibilite Etüdü ve Çevresel ve Sosyal Paket Paydaş Toplantısı’na katılması nedeniyle meclis toplantısına,  Meclis Başkan Vekili Celal Tezcan başkanlık etti.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, sonuna katıldığı meclis toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Güler’in Ordu’ya dair açıklamaları meclis üyelerinden alkış topladı.

“FINDIK BİZİM DERDİMİZ, BU DERTLE DERTLENECEK VE ÇÖZECEĞİZ”

Başkan Güler, hasadına kısa zaman sonra başlanacak fındık konusunda son sözü söyledi. “Ben buraya önsöz yazmaya gelmedim bu son sözdür. Bu son sözü de fındıkta ortaya koyacağız” diyen Başkan Güler, “fındığın gerçek sahibi biziz” şeklinde konuştu.

Meclis üyelerinden alkış alan konuşmasında Başkan Güler, “Fındık hepimizin, aynı zamanda benim de büyük derdim. Biz fındık konusunda gerekli çalışmaları oluşturuyoruz. 8 milyon kişiyi ilgilendiren fındık kaynağımız 2,5 milyar dolarlık bir ihracat payına sahip.  Çarpan etkisiyle ekonomimize 3,5 – 4 milyarlık bir etkisi olan fındık konusunda ben kendimi görevli ve sorumlu kabul ediyorum. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak da fındığa sahip çıkıyoruz. Fındık bizim derdimiz, bu dertle dertlenecek ve bu sorunu çözeceğiz. Ordu halkının çiftçisinin emeğini Roma’ya, Londra’ya Washington’a bırakamayız. Bu bizim emeğimiz, biz buna sahip çıkıyoruz. Fındığın önce Ordu, Karadeniz ve üreticilere sonra da ülkemize ait olması gerektiğini düşünüyorum. Dünyaya buradan duyurmuş olalım,  fındığın sahibi hepimiziz. Bu şeref de hepimize aittir” dedi.

“BOLAMAN PROJESİ YÜZ AKIMIZ”

Bolaman ıslah projesi kapsamında da açıklamalarda bulunan Başkan Güler, “Ordu çok yönlü bir projeyi kazanacak. Yağmur suları, içme suyu, yol, tarım, turizmle birlikte 7 yıl sürecek müthiş bir proje. 7 ilçeyi direkt ancak hepimizi dolaylı yoldan etkileyen, iftihar edeceğimiz yüz akı bir proje. Hepimize hayırlı olsun” diye konuştu.

42 GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLDÜ

Toplantıda ihtisas komisyonlarından gelen raporlar, dairelerden gelen teklifler ve ek gündemle 42 gündem maddesi görüşüldü. 35 maddenin karara bağlandığı mecliste 17 madde de komisyona havale edildi.

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi, bir sonraki toplantısını 13 Ağustos Perşembe günü saat 14.00’te  gerçekleştirecek.

YORUM YAP