DOLAR33,0730% 0.01
EURO36,1923% -0.04
STERLIN43,0254% -0.07
FRANG37,3233% -0.28
ALTIN2.611,48% -0,10
BITCOIN63.876,01-0.62
reklam

Giresun’un Tanıtımı Dijital Olarak Yapılacak

Yayınlanma Tarihi : Google News
Giresun’un Tanıtımı Dijital Olarak Yapılacak
reklam

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından açılan 2020 Yılı Sürdürülebilir Turizm ve Destinasyon Geliştirme Mali Destek Programı kapsamında açıklanan proje çağrısına Giresun Ticaret ve Sanayi Odası ‘ Dijital Mecralarda Giresun’un Tanıtımı’ projesini sunmuş ve proje desteklenmeye uygun görülmüştür.

Projeyle ilgili açıklama yapan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoglu, “Giresun ilinde bulunan tarihi, kültürel ve turistik değerlerin ortaya çıkarılması, dijital mecralarda tanıtımı ile turizm sektöründe marka şehir olarak anılmasına katkı sağlayacak olan proje İl turizminin ekonomideki payını artırmayı amaç edinmekte olup, turizm sektöründe hizmet sağlayan sektör temsilcilerimizin ilin tanıtımında yaşamış oldukları sıkıntıları en aza indirmeyi hedeflemektedir.” dedi.

Proje ana taslağı ise şu şekilde;

• Kent tanıtım rehberi görevini görecek olan visitgiresun.com web sitesi hazırlanacak, Giresun’a özgün içerikler ile beslenecektir. Türkçe, Arapça ve İngilizce olmak üzere 3 dillerde hazırlanacak olan Web sitesi Kentin Dijital aynası olacak ve Kentin önemli noktalarında Sanal gezinti imkânı sunacaktır.

• Mavi Göl, Giresun Kalesi, Giresun Adası, Zeytinlik Mahallesi, Tirebolu Kalesi, Kuzalan Şelalesi, Kümbet, Bektaş ve Kulakkaya yaylaları gibi Giresun’un tarihi ve doğal güzellikleri Drone çekilmeleri ile görüntülenmesi ve 3 dilde tanıtım filmi hazırlanması ile Giresun’da bulunan turizm birleşenlerinin tanıtımda yaşadıkları sıkıntıları ortadan kaldıracaktır.

• Giresun kentine özel Mobil Application tasarlanacak ve hizmete sunulacaktır.

• Kentin Tanıtımına hizmet etmek amacı ile Sosyal Medya hesapları oluşturulacak ve bu yapı sürekli güncellenen dinamik bir yapıya kavuşacaktır.

YORUM YAP