DOLAR32,5038% 0.08
EURO34,7826% -0.12
STERLIN40,2943% -1.04
FRANG35,7169% 0.28
ALTIN2.499,53% 0,61
BITCOIN2.112.797-0.336

Giresun’un Sinek Ve Haşereyle Mücadelesi Sürüyor

Yaz aylarına yaklaştığımız bu günlerde sivrisinek, karasinek ve haşerelerle mücadelede en etkili ve modern yöntemleri kullanan Giresun Belediyesi, kaynağında ilaçlama yöntemini uygulayarak, zararlı haşerelerle mücadele ediyor.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Giresun’un Sinek Ve Haşereyle Mücadelesi Sürüyor

Sinek ve haşere ile mücadele çalışmalarını özellikle yaz aylarında etkin bir biçimde sürdüren Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri havaların ısınmasıyla birlikte üreme kaynaklarının ortadan kaldırılması için yoğun çaba gösteriyor.

Çevre ve insan sağlığına zarar vermeden sineklerle mücadele yürüten ekipler, gelen şikayetleri de anında değerlendirerek sonuçlandırıyor. Ekipler sineklerin üreme alanlarını tespit ederek kanal, dere, gölet, bataklıklar, çöp konteynerleri, su varilleri ve su kuyuları gibi alanlarda ilaçlama çalışmaları yürütüyor.


Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan açıklamada ise yaşam kalitesini olumsuz etkileyen ve halk sağlığı sorunlarından birisi olan sivrisinek ve haşere ile mücadeleye büyük önem verildiği ifade edildi.

Açıklamada, ayrıca sinek ve haşere ile mücadele noktasında vatandaşlara da önemli görevler düştüğüne dikkat çekilip, içinde su biriken saksı, kova, bidon, lastik gibi malzemelerin de üreme kaynağı olduğu bildirilerek, bu konuya vatandaşların hassasiyet göstermesi istendi.

YORUM YAP