Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR28,9939% 0.02
EURO31,1826% -0.13
STERLIN36,4438% 0.15
FRANG32,9086% -0.14
ALTIN1.855,75% -0,58
BITCOIN1.225.758-4.103

Giresun’dan, Deprem Bölgesine Kan Bağışı

Bu sabah merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesi olan, 7.4 şiddetinde gerçekleşen,

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Giresun’dan, Deprem Bölgesine Kan Bağışı

Giresun ile birlikte birçok Karadeniz şehrinde de hissedilen ve toplam 10 İl’de hasara sebep olan depremin ardından Giresunlular, deprem bölgesine kan bağışı için Kızılay’ın seyyar kan bağışı aracının önünde sıraya girip kan vermek için bekliyorlar.

Oldukça soğuk ve yağışlı bir günün yaşandığı deprem sabahında, Giresunlular soğuk ve yağışlı havaya aldırmadan Giresun Belediye Meydanı’ndaki Kızılay kan bağışı aracı önünde bağışta bulunmak için sıraya girdiler. Kan bağışı aracı yanında bekleyen bağışçıların yağmurdan etkilenmemesi için kurulan çadırın altını tamamen dolduran Giresunluların, kan bağışı aracındaki görevlilerin kendilerini çağırmaları için sabırla bekledikleri görüldü.

Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için üzüntülerini belirten Giresunlular; “Gece yarısı yaşanan şiddetli depremin ardından vatandaşlarımızın hayatını kaybetmesi bizleri çok üzdü. Şimdi ülke olarak birlik ve beraberlik olma zamanı. İlk amacımız yaralı kurtulan vatandaşlarımızı hayatta tutmak. Bu anlamda nasıl ki Kurtuluş Savaşı’nda dedelerimiz canını Türkiye için feda etmişler, bizler de bugün Türkiye ve vatandaşlarımız için kanımızı bağışlamaya ve feda etmeye geldik. İnşallah bu üzüntülü günleri de atlatacağız, el ele gönül gönüle tekrar ayağa kalkacağız” dediler.

Haber: Fatma Bulduk Uğurlu

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.