DOLAR32,2530% 0.04
EURO34,8762% -0.46
STERLIN41,0143% -0.37
FRANG35,3075% -0.09
ALTIN2.421,95% -1,02
BITCOIN67.609,57-1.031

Giresun’da Bayramlaşma Töreni Düzenlendi

Giresun Valisi Sayın Enver Ünlü’nün ev sahipliğinde, Kurban Bayramı’nın birinci gününde kamu görevlileri ve vatandaşlarla toplu bayramlaşma yapıldı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Giresun’da Bayramlaşma Töreni Düzenlendi

Giresun Valiliği’nin bahçesinde 9 Temmuz Cumartesi günü saat 11.00’de gerçekleşen toplu bayramlaşma programı; Hacı Miktad Camii Müezzini Yakup Arina’nın Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İl Müftüsü Ramazan Topcan tarafından yapılan dua ile başladı.

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın Kurban Bayramı münasebetiyle yayınlamış oldukları mesajının okunmasının ardından Vali Enver Ünlü misafirlerine hitaben bir konuşma yaptı.

“Cömertliğin, rahmetin, bereketin bol olduğu, dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu, milletçe birbirimize her zamankinden daha fazla kenetlendiğimiz ve gönül birliğimizin coşkuyla arttığı Kurban Bayramı’nı hep birlikte karşılamanın mutluluğu içerisindeyiz” diyerek konuşmasına başlayan Vali Ünlü “Bu mübarek günde davetimize icabet ederek sevincimize ortak olduğunuz her birinize gönülden teşekkür ediyor, mübarek Kurban Bayramı’nızı kutluyor ve hoş geldiniz ve safalar getirdiniz diyorum” dedi.

Bayramların; sevgi, saygı, kardeşlik gibi duygularla sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel şekilde yaşandığı müstesna günler olduğuna vurgu yapan Vali Ünlü “Özellikle Kurban Bayramları eminim ki çocukluktan bugüne kadar hepimizin en güzel anılarını barındırarak hafızalarımızda özel bir yer edinmiştir. Günler öncesinden kurbanlar satın alınır, bayram namazından sonra bu önemli ibadetimiz yerine getirilir, kurban etinden eşe dosta ikram edilir, yardıma muhtaç olanların payı teslim edilir, büyüklerin eli öpülür, küçükler sevilir, ziyaretler yapılır, dualar edilir ve en önemlisi de çocuklarımıza hasletlerimiz aktarılır, empati duygusu aşılanır. Tam da bu hissiyatlarla akrabalarımızı, komşularımızı, vatanımızı canı pahasına savunan aziz şehitlerimizin değerli ailelerini, kahraman gazilerimizi, yetim,  öksüz, hasta, yaşlı ve yardıma muhtaç insanlarımızı ziyaret etmeli, gönüllerini almalı, ihtiyaçlarını gidermeli ve bu sayede bayramı bayram tadında yaşama erdemine erişmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Konuşmasına; “İnanıyorum ki, bu bayramda da bu ruhu gösterecek, birbirimize her zamankinden daha sıkı sarılacak; kaygıların ve sıkıntıların geri plana itildiği, sevginin, saygının ve hoşgörünün pekiştiği, insan ilişkilerinin güçlendiği, umutların canlandığı bir bayram geçireceğiz ve bir olmanın hazzına gene doyamayacağız” sözleriyle devam eden Vali Ünlü “Biz böyle oldukça da; içtenlikle yaptığımız ibadetler, iyilikler ve dualar İnşallah rahmet kapılarını ardına kadar açacaktır, Rabbim hepimizin ibadetlerini kabul buyursun. Giresun’umuzda bu bayramı da hep birlikte huzur ve güven ortamı içerisinde idrak edebilmemiz için kamu görevlilerimizce her türlü tedbiri de aldık” diyerek bayramı görev başında karşılayan tüm mesai arkadaşlarına teşekkür etti.

Konuşmasına şehit ve gazileri anarak devam eden Ünlü “Cennet vatanımız uğruna canlarını hiçe sayarak şehitlik mertebesine ulaşan ve bu güzel topraklarda nice bayram sevinçlerinin yaşanmasına vesile olan Aziz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Kahraman Gazilerimize de sağlık, sıhhat ve huzur dolu bir ömür diliyorum. Pençe Kilit Operasyonunda terör yuvalarını tek tek tespit ederek yok eden Kahraman Mehmetçiğimizin ve vatanımızın dört bir yanında terörle mücadele başta olmak üzere milletimizin huzur ve güvenliği için suçlularla göz açtırmayan fedakâr güvenlik güçlerimizin Rabbimden her daim muzaffer olmasını niyaz ediyorum” diye dua etti.

Trafik kurallarına uymanın önemine de dikkat çeken Vali Ünlü “Sizlerin ve yakınlarınızın trafik kurallarına her zamankinden daha fazla riayet etmenizi; aşırı hız, yakın takip gibi trafik kuralı ihlallerinden kaçınmanızı; uykusuz, yorgun araç kullanmamanızı, her bir trafik kuralının en az bir hayat kadar değerli olduğunu özellikle hatırlatıyor ve sevdiklerinizle birlikte kazasız, sağlıklı ve güzelliklerle dolu bir bayram geçirmenizi temenni ediyorum” dedi.

Vali Ünlü konuşmasını “Bu vesile ile mübarek Kurban Bayramı’nın; Giresun’umuza, ülkemize, Aziz Milletimize, gönül coğrafyamıza, Âlem-i İslâm’a ve tüm insanlığa sağlık, huzur, bereket ve esenlikler getirmesini temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Bayramımız mübarek olsun” sözleriyle tamamladı.

YORUM YAP