Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,2031% 0.18
EURO33,8194% 0.02
STERLIN39,5202% 0.03
FRANG35,5001% 0.23
ALTIN2.038,06% 0,25
BITCOIN1.912.7846.521

Giresun Valisi Serdengeçti, Öğretmenleri Kabul Etti

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Giresun Valisi Serdengeçti, Öğretmenleri Kabul Etti

Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu ve beraberindeki öğretmenleri makamında kabul etti.

Valilik makamında 23 Kasım Perşembe günü saat 11.00’de gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Serdengeçti, “Öğretmenler, benim gözümde büyük bir öneme sahip kişilerdir. Ancak bunu bir iltifat olarak algılamamanız önemlidir. Bu, gerçekten böyledir ve bilinmesi gereken bir durumdur. Eğer öğretmenler olmasaydı, Türkiye Cumhuriyeti bugünkü millet olmazdı. Bu gerçeği sokaktaki evdeki herkesin bilmesi önemlidir; bunun saygınlık seviyesinde olması gerekir.

Mesleklerden biri kutsanacaksa da öğretmenlik kutsanır. İşin tabiatı böyledir, öyle bir meslektir öğretmenlik. Öğretmen; bir anadır, bir babadır öğrenci açısından. Kendini değerli hisseden öğretmen, bu sevgiyi aynı zamanda öğrenciye yansıtır. Öğrenci, bu motivasyonla derslerine sarılır ve kendi toplumuna katkı sağlar. Kısacası toplumun inşasındaki en önemli yapı taşıdır öğretmen.” sözleriyle öğretmenlik mesleğinin önemine bir kez daha dikkat çekti.

Vali Serdengeçti, ilimize ve ülkemize verdikleri hizmetlerden dolayı öğretmenlerimize teşekkür ederek; başta şehit öğretmenlerimiz olmak üzere, ebediyete uğurladığımız bütün öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anarak, ömürlerini bu onurlu görevle geçirmiş olan emekli öğretmenlerimizin ve bütün çalışan öğretmenlerimizin, öğretmenler gününü kutlayıp sevdikleriyle birlikte sağlık ve huzur dolu günler geçirmelerini diledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Tosunoğlu tarafından da 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle ilimizde gerçekleştirilecek etkinlikler hakkında Vali Serdengeçti’ye bilgi verildi.

Ziyarette öğretmenler de öğretmenlik mesleği ile ilgili duygu ve düşüncelerini ifade ederek, kabulden dolayı Vali Serdengeçti’ye teşekkür edip çiçek takdim ettiler.

Ayrıca: 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı belli oldu.

Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen kutlama programı şöyle:

YORUM YAP