Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,9436% 1.02
EURO34,6201% 0.86
STERLIN40,5269% 0.98
FRANG36,1930% 1.04
ALTIN2.123,42% 1,07
BITCOIN1.996.4042.48

Giresun, Pancar Çorbasına Sahip Çıktı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Giresun, Pancar Çorbasına Sahip Çıktı

ünya mutfağından otantik yemek tariflerinin değerlendirildiği bir platformda pancar çorbasının ’’Dünya’nın en kötü yemekleri” arasında yer almasına Giresun’da da tepki gösterildi.

Giresun Belediyesi öncülüğünde bir restoran tarafından Atapark’ta düzenlenen etkinlikte, vatandaşlara pancar çorbası ve yanında mısır ekmeği ikram edildi.

Etkinlikte vatandaşlara yaklaşık 1.500 kase pancar çorbası dağıtılırken, çorbalarını afiyet ve lezzetle kaşıklayan vatandaşlarda milli yemeklerinin kötülenmesine tepki gösterdi.

Gösterilen yoğun ilgi nedeniyle çorbanın kısa sürede tükendiği etkinlikte konuşan Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu; “Giresun’da, Trabzon’da, Rize’de, Ordu’da, Artvin’de ve tüm Anadolu’da karalahana çorbasının ayrı bir tadı, ayrı bir yeri vardır. İnsanımız da bugün olduğu gibi, karalahana çorbası denildiğinde kuyruğa girebiliyorlar. Onun için yapılan değerlendirmenin doğru bir tespit olmadığını da burada göstermiş olduk. Bizce tam aksine pancar çorbası dünyanın en iyi çorbaları arasındadır. Öz değerimiz, milli yemeğimiz, sofralarımızın vazgeçilmesi, kültürümüz, atalarımızdan, dedelerimizden gelen damak tadımıza toz kondurtmayız. Her zaman sahip çıkacağız. Pancar çorbamızın karalanmasına izin vermeyiz. Bizler bu yemeklerle büyüdük. Böyle bir kararı kabullenmemiz mümkün değil. Pancar çorbamızın lezzetini bilmeyenlerin böyle bir karar verdiğini sanıyoruz. Pancar çorbamız Giresun’umuz ve Karadeniz mutfağının vazgeçilmez lezzetidir.” şeklinde konuştu.

YORUM YAP